סיום קורס מחנכות פעוטות לגיל הרך לבני הקהילה האתיופית

למעלה מעשרים סייעות, תושבות שכונת רמת אליהו, השתתפו בקורס שנמשך עשרה חודשים בעלות סמלית * הקורס העניק להן כלים וידע מקצועי שיסייע להן להתקדם בתפקידן

אחת הדרכים לשלב את בני הקהילה האתיופית בחברה היא דרך התעסוקה, שמצד אחד מאפשרת להם לקחת חלק פעיל ומשותף בשוק העבודה בישראל ומצד שני מעניקה בטחון תעסוקתי ופרנסה למשפחה. הקושי של בני הקהילה להשתלב הוא דבר מוכר שבא לידי ביטוי ביתר שאת כאשר מדובר בעולים חדשים שקשיי השפה והמנטליות מרתיעים אותם מלנסות ולהשתלב. פרויקט שיקום שכונות בשיתוף עיריית ראשון לציון, מציע לבני הקהילה האתיופית שורה של קורסים וסדנאות שנועדו להעניק להם הכשרה ראשונית ומהירה על מנת שיוכלו להשתלב בהקדם בשוק העבודה. לאחרונה הסתיים קורס מחנכות פעוטות לגיל הרך בן עשרה חודשים ל-23 סייעות גני ילדים, תושבות שכונת רמת אליהו. מדובר בקורס מסובסד כמעט במלואו על ידי משרד השיכון, אותו העבירו מרצים ממכללת אור יהודה, המעניק לסייעות כלים וידע מקצועי שיסייע להן להתקדם בתפקידן. במהלך הקורס, למדו המשתתפות מגוון רחב של נושאים בתחום החינוך  כמו: ספרות ילדים, תקשורת, התפתחות הילד ,קשיים במהלך ההתפתחות ,ארגון סביבה ועוד.

רכזת חומש שיקום שכונות, אמרו טיזזו-ביילין, מספרת שהמשתתפות מרגישות שהקורס תרם להן גם בפן האישי המשפחתי וברכישת כלים  כיצד להתמודד עם קשי התפתחות אצל ילדיהן. כעת עם סיום הקורס, על המשתתפות לעבור מבחן לקבלת תעודה הסמכה מקצועית.

מנהל פרויקט שיקום שכונות, יוסי שם טוב, בירך את מסיימות הקורס וסיפר על קורסים חדשים שצפויים להיפתח, בינהם קורס נוסף של מטפלות לגיל הרך, שכבר עתה נרשמו אליו 30 סטודנטיות. כמו כן, גם  קורס תסרוקות, חשמלי מסמך, מלגזה, סדנה לחיפוש עבודה, הדרכות הורים וועדי בתים ועוד.

נזכיר כי הקורסים של שיקום שכונות הכשירו כבר מאות תושבים בקורסים מגוונים כמו נהגי משאיות עד 12 טון, עיצוב אופנה, מחשבים, גישור, הכנה לטייס במנחת המטוסים, רובוטיקה ואלקטרוניקה, צילום ושילוב נשים במעגל העבודה.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 ביוני 2015