לילות שקטים גם בחופשת הקיץ

תמונה של משטרת העיר להבטחת לילות שקטים גם בחופשת הקיץ

התוכנית שהוכיחה עצמה תתחיל ב-20.6 עם צאת התלמידים לחופשת הקיץ. החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון יקיימו סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור.  צוות מיוחד יטפל בפניות בנושא הקריוקי.
גם השנה תופעל תוכנית "לילה שקט" של החברה לביטחון בשיתוף משטרת ישראל שמטרתה לשמור על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ. התוכנית שהוכיחה את עצמה בכל שנה בחופשות החג והקיץ מאפשרת תגובה מהירה ויעילה בטיפול מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), וזאת על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. התוכנית תחל בסוף השבוע הקרוב (20.6.16) ותסתיים עם תום החופשה. כפי שהיה בשנה שעברה, תיקח משטרת ישראל חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה. אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.
לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך. בנוסף, יוקם צוות מיוחד של החברה לבטחון ומשטרת ישראל לטיפול בנושא הקריוקי. בידי הצוות סמכויות נרחבות עד לכדי החרמת ציוד הגברה.
סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון, אמר כי "חופשת הקיץ מביאה עמה אתגרים רבים, אנו מעבים את הכוחות לטובת הגשמת המטרה שלשמה תכנית "לילה שקט" קמה – שמירה על איכות החיים של תושבי העיר.  התוכנית הוכיחה את עצמה ותרמה רבות לשמירה על איכות חייהם של התושבים במהלך החופשות ובנוסף, מנעה גילויי אלימות רבים בקרב בני הנוער בגינות הציבוריות. מה שנותר הוא לאחל לבני הנוער חופשה נעימה ובטוחה".
מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו יודעים כי חופשת הקיץ היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות."

צילום: EE911
כתב:
יניב אוחנה
תאריך: 6.6.13