לילה שקט בחג פסח

תמונה של ניידת ובנין המשטרה

החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת פסח * במסגרת תוכנית "לילה שקט" יתקיימו סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בימי החופש בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור * יחידת איכות חיים המטפלת במקרים של הקמות רעש בעיר כמו קריוקי בבתים פרטיים תגביר פעילותה

בחברה לביטחון וסדר ציבורי הפעילו כבר מתחילת השבוע את התוכנית "לילה שקט" הפועלת בחופשי חג ובחופשת הקיץ. התוכנית שהוכיחה את עצמה בעבר נעשית בשיתוף מלא עם משטרת ישראל. פקחי החברה לבטחון מלווים בשוטרים יעסקו במניעת הקמות רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם) על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. המבצע החל בתחילת השבוע (6.4.14) ויסתיים עם תום החופשה (23.4.14).

אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 28 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא קיימים שטחי גנים ציבוריים ומוסדות חינוך. בכל שטח יוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, אמר כי התוכנית הוכיחה את עצמה ותרמה לשמירה על איכות חייהם של התושבים במהלך החופשות.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו יודעים כי החופשות הן חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. אנו ניתן דגש על בתי הספר והגנים הציבוריים". נחמני הוסיף כי בנוסף לעשרות הפקחים והשוטרים יש בידי החברה לביטחון יכולת לצפות במאות מוקדים נוספים באמצעות מערך המצלמות הפרסומות ברחבי העיר במסגרת פרויקט "מבט ראשוני".

לצד כוח האדם שהופקד למשימת "לילה שקט", יחידת איכות החיים העוסקת במניעת הקמות רעש בבתים פרטיים, קרי קריוקי, תרחיב את פעילותה וזאת במסגרת חוק הרעש שעבר בשנה שעברה במסגרתה יכול שוטר להיכנס לבית בו קיים חשש סביר שמתבצעת עבירה של גרימת רעש ולהפסיקו.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

6 באפריל 2014