לילה שקט בחג פסח

החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת פסח * במסגרת תוכנית "לילה שקט" יתקיימו סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בימי החופש בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור *

וגם: פאב חדש שנפתח בעיר מכר אלכוהול לבני נוער

החל מיום ראשון הקרוב (2.4.17) ולמשך למעלה משבועיים תופעל תוכנית "לילה שקט". התוכנית שהוכיחה את עצמה בעבר נעשית בשיתוף מלא עם משטרת ישראל. פקחי החברה לבטחון מלווים בשוטרים יעסקו במניעת הקמות רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם) על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש.

אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא קיימים שטחי גנים ציבוריים ומוסדות חינוך. בכל שטח יוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים הוקדמו ויחלו השנה מהשעה 22:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

גם נושא האלכוהול מצוי ברשימת המשימות של פקחי החברה לבטחון כגורם שמוביל לא פעם לאלימות בקרב בני נוער. רק בשבוע האחרון נתפסו שני בתי עסק בחשד שמכרו אלכוהול לבני נוער. אחד המקומות הוא פאב חדש במרכז העיר, פקח החברה לבטחון ושוטר נכנסו למקום והופתעו לגלות שלושה נערים יושבים סביב שולחן ובו אלכוהול. בדרך כלל בתי עסק נזהרים מאוד שלא להיתפס מוכרים אלכוהול לבני נוער. נלקחו עדויות מהקטינים ואף נתפס סרטון מהמצלמה בפאב. בעל העסק והברמן עוכבו לתחנה להמשך טיפול משטרתי ורישוי עסקים.

בית עסק נוסף שנתפס הוא פיצוציה במרכז העיר. מידע שהגיע לחברה לבטחון הובילו פקח ושוטר לתצפת על המקום ואכן, הצוות הבחין בנערים הקונים אלכוהול.  נלקחו עדויות מהנערים אשר קנו אלכוהול, ולאחר מכן המוכר עוכב לתחנה, המשך טיפול משטרתי ורישוי עסקים.

סגן ראש העירייה, מחזיק תיק החברה לביטחון, רז קינסטליך, הסביר כי תכלית התוכנית בחג הפסח היא למנוע מצבים כאלו שבהם בני נוער מסתובבים חסרי מעש עד השעות הקטנות של הלילה, שותים לשוכרה בגנים הציבוריים ופוגעים באיכות חיי התושבים "התוכנית הוכיחה את עצמה בעבר ותרמה לשמירה על איכות חייהם של התושבים במהלך החופשות".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו יודעים כי החופשות הן חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות. אנו ניתן דגש על בתי הספר והגנים הציבוריים". נחמני הוסיף כי בנוסף לעשרות הפקחים והשוטרים יש בידי החברה לביטחון יכולת לצפות במאות מוקדים נוספים באמצעות מערך המצלמות הפרוסות ברחבי העיר במסגרת פרויקט "מבט ראשוני".

 

צילום ניידת: - EE911

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 במרץ 2017