לילות שקטים גם בחופשת הקיץ

תמונה של ניידות משטרה
החברה לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראשון לציון בהיערכות לחופשת הקיץבמסגרת תוכנית "לילה שקט" יתקיימו סיורים, תצפיות ופעילות מוגברת בימי החופש בגינות הציבוריות ובמוסדות ציבור * צוות מיוחד של החברה לבטחון ומשטרת ישראל יטפל בפניות בנושא קריוקי

בחברה לביטחון נערכים לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ. במסגרת זו תפעיל החברה, את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש. התוכנית תחל בסוף השבוע הקרוב (20.6.15) ותסתיים עם תום החופשה. כפי שהיה בשנה שעברה, תיקח משטרת ישראל חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה. אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד.

לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב סיור ממונע שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:00, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך. בנוסף, יוקם צוות מיוחד של החברה לביטחון ומשטרת ישראל לטיפול בנושא הקריוקי. בידי הצוות סמכויות נרחבות עד לכדי החרמת ציוד הגברה.

סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לביטחון, אמר כי "התוכנית הוכיחה את עצמה ותרמה לשמירה על איכות חייהם של התושבים במהלך החופשות".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף: "אנו יודעים כי חופשת הקיץ היא חגיגה לבני הנוער ואנו רוצים לאפשר להם ליהנות, אך יחד עם זאת, לא להפריע לתושבי העיר בשעות הלילה המאוחרות."

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 ביוני 2015