המתעמלת האומנותית מראשון לציון לינוי אשרם עם הישג היסטורי להתעמלות הישראלית

המתעמלת האומנותית מראשון לציון, לינוי אשרם, עם הישג היסטורי להתעמלות הישראלית  ראשון לציון על המפה גם בהתעמלות אומנותית - לינוי אשרם תושבת העיר זכתה בשתי מדליות באליפות אירופה. המתעמלת בת ה-18 מאגודת ראשון לציון זכתה בתרגילי החישוק והאלות והשיגה הישג היסטורי להתעמלות הישראלית

גאווה גדולה לישראל וגאווה גדולה לראשון לציון בפרט. אחרי שזכתה במדליית ארד באליפות העולם בבולגריה,  השיגה לינוי אשרם  שתי מדליות ארד באליפות אירופה שנערכה בבודפשט. במדליה אחת היא זכתה בתרגיל עם החישוק ובמדליה נוספת עם האלות. בכך היא הפכה למתעמלת הישראלית הראשונה אי פעם שעולה פעמיים על הפודיום באליפות אירופה.

מבחינתה של לינוי אשרם המשימה ברורה - אולימפיאדת טוקיו 2020. המתעמלת האמנותית בת ה-18 הפכה להיות הראשונה לזכות בשתי מדליות באותה אליפות אירופה.

מרגשת במיוחד העובדה שבדרך כלל משפחתה של לינוי לא יוצאת לתחרויות בינלאומיות, אך  לאליפות אירופה בהונגריה הגיעו אביה וסבתה, עודדו וצפו מהיציע בזכייה בשתי מדליות הארד ההיסטוריות שלה.

לינוי נולדה וגדלה בראשון לציון והחלה להתאמן כבר בגיל 6 וחצי, את דרכה בספורט המקצועני החלה כבר בגיל 12. שנה לאחר מכן היא השתתפה באליפות אירופה התעמלות אומנותית לנערות שנערכה בבאקו וזכתה בשתי מדליות ארד.

שנה לאחר מכן, ב-2015 קבעה לינוי היסטוריה והייתה למתעמלת הישראלית הצעירה ביותר לזכות במדליית זהב בתחרות גרנד פרי כאשר זכתה במדליית הזהב בתרגיל האלות בגרנד פרי בברנו.

עיריית ראשון לציון מעריכה את ספורטאי העיר הצעירים והעניקה לה ולספורטאים נוספים בעיר מלגה בהתאם להוצאות הגלומות בענף בו היא מתמודדת.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך את לינוי אשרם ואמר כי לינוי הסבה גאווה גדולה למדינה ולעיר, "אנחנו גאים בלינוי ובהישגים שלה. היא הוכיחה פעם נוספת שהיא ספורטאית מוכשרת מהטובות באירופה, שמצליחה להתגבר על כל הקשיים ולהביא הביתה הישגים. אנחנו רואים חשיבות גדולה בעידוד הספורטאים בעיר ובמתן תמיכה כדי שהם יוכלו להיות הטובים ביותר ולהביא הישגים כאלה".  


 

תהילה דוקנוביץ, מנהלת ניו מדיה ופרסום
דוברות עיריית ראשון לציון

23 במאי 2017