אומרים לא לסמים ולאלכוהול

בסדרה של פעולות הסברה ומניעה המיועדות לבני הנוער ולהורים, מובילה הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, את הניסיון להגברת המודעות לתופעה המסוכנת

חודש דצמבר סומן כחודש המאבק בסמים ובאלכוהול, במהלכו מובילה הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, פעולות הסברה ומניעה בקהילה ונעשה גם מסע הסברה בכלי התקשורת על-ידי הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול.

במהלך חודש זה, מבוצעות פעולות שיגבירו את המודעות של תלמידים וההורים לסכנות שבשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול.  הנושא יעלה לסדר היום בשיח העירוני, יתקיימו ימי שיא בבתי הספר ברחבי העיר לציון המאבק, יודגש המידע על ההשפעות המזיקות של שימוש בחומרים מסוכנים ועל ההשפעות הפיזיות  והנפשיות בשל השימוש בסמים ובאלכוהול.

בין הפעילויות המתקיימות החודש בעיר (סדנאות רבות בנושא מתקיימות באופן רצוף לאורך כל השנה): פעילות אקרובאטיקה המשלבת מיומנויות מקצועיות בתחום ההתעמלות לצד העצמה, עבודה על חיזוק הביטחון העצמי והמודעות לאורח חיים בריא שכולל בחירה בספורט להפגת מתחים במקום בסמים ואלכוהול; פעילות קט-רגל המשלבת מיומנויות מקצועיות לצד כישורי חיים ומניעת סמים ואלכוהול; סדנאות למניעת התנהגויות סיכון; הרצאות בנושא שימוש באלכוהול; מגוון הצגות הקשורות לתחום הסמים והאלכוהול, סדנאות והרצאות שיעניקו כלים להורים.

מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי ומחזיק תיק הרשות בתחום: "חובה על כולנו ליזום ולהוביל מגוון פעולות כדי להיאבק בתופעה המדאיגה. דצמבר סומן אמנם כחודש המאבק בנושא, אבל אנו פועלים ומגלים מעורבות בשלל דרכים לאורך כל השנה."

מנהל הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, דוד בן שושן: "האתגר העומד בפנינו כרשות הוא משמעותי ואנו מחפשים ומוצאים כל העת דרכים כדי להעניק לבני הנוער כלים להתמודד עם הסכנות בנושא."

אמיר מרום, מ"מ דוברת העירייה

6 בדצמבר 2015