מגבירים את הבטיחות בשדרות משה דיין

משרד התחבורה העביר מיליון שקלים להחלפת פנסי הרמזורים בשדרות משה דיין לתאורת  LED * השינוי יגביר את רמת הבטיחות בכביש ויביא לחיסכון משמעותי בחשמל
שדרות משה דיין בראשון לציון הינן  אחד מהצירים הראשיים בעיר, המחבר את דרך 4 במזרח  ו"נתיבי איילון" במערב. בשד' משה דיין קיימים אזורי בילוי ותעסוקה, ובשעות שיא, בציר זה עוברים אלפי כלי רכב כולל משאיות ותחבורה ציבורית. בניתוח  תאונות דרכים שערך אגף התנועה העירייה בשיתוף עם רשות הלאומית לבטיחות בדרכים במשרד התחבורה, נמצא כי בשנים 2010-2013 התרחשו בשד' משה דיין מעל 10 תאונות דרכים בכל צומת.

כפתרון לשיפור הבטיחות בשד' משה דיין, החליטה העירייה להחליף את פנסי הרמזור בכל הרמזורים בשד' משה דיין (9 צמתים) לפנסים עם נורות LED.

בשנים אחרונות, בעולם ובישראל, נעשה מעבר משימוש בנורות ליבון לשימוש בנורות  LED ברמזורים, כמו ברוב מערכות תאורה במשקי בית ותעשייה. יתרונות בולטים של נורות LED הם חיסכון באנרגיה ואיכות האור.

פנסי רמזור עם נורות LED  נראים בבירור בכל מזג אויר (גשם,  ערפל, סינוור שמש וכו'). יש לציין, כי כיום, רמזורים חדשים בעיר מותקנים עם פנסי LED בלבד. לדברי ודים קוזלוב, מהנדס התנועה העירוני, יוזמת העירייה התקבלה בברכה במשרד התחבורה והתקבל מימון בסך כ1.000.000 ₪ להחלפת פנסי רמזור.

את העבודות יבצעו באגף החשמל במינהל שפ"ע, בראשות ראובן הרשקוביץ. לדברי הרשקוביץ, העבודה מתוכננת להסתיים בשנת 2015, ואנו תקווה שרמת הבטיחות תשתפר באחד הצירים המרכזיים בעיר, לצד חיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

מחזיק תיק שפ"ע, חבר המועצה אבי חיים, אומר כי "זהו שיתוף פעולה מבורך בין מינהל ההנדסה למינהל שפ"ע, שמצד אחד משפר את הבטיחות בעיר ומצד שני מתאים למדיניות שלנו לעודד חיסכון בצריכת החשמל העירונית. אני מברך על כך שמשרד התחבורה חבר ליוזמה זו והעמיד תקציב ראוי לפעילות".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

29.3.2015