מהפכת השירות יוצאת לדרך

תמונת העירייה

יוקם אגף שירות בעירייה

עוד עליית מדרגה לנושא השירות בעיריית ראשון לציון: יוקם אגף שירות שמטרתו לשפר את תהליכי השירות לציבור בעירייה

התושב במרכז. בעיריית ראשון לציון החליטו להקדיש את שנת 2015 לנושא השירות בעירייה. בקרוב יוקם אגף שירות בעירייה. בימים אלה פורסם מכרז למינוי מנהל לאגף החדש.

ראש העירייה, דב צור, מסביר את המהלך, "עיריית ראשון לציון היא גוף המעניק שירות 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. מרבית העיסוק של העירייה הוא מתן שירות במידה כזו או אחרת. אנחנו מעניקים שירות טוב יותר או פחות בתחומים שונים. המטרה שלנו היא להעניק שירות מצוין בכל התחומים. אנו עושים זאת באמצעות הקמת אגף שכל תכליתו היא בניית סטנדרטים למתן שירות מצוין בכל התחומים ויישומם בכל אגפי העירייה. אנו שואפים שכבר בסוף השנה הזו, יחושו תושבי העיר שיפור משמעותי בחוויית השירות בעירייה".

חברת המועצה, לימור גור, אשר הובילה את המהלך יחד עם ראש העירייה, אמרה כי "לאחר תקופת למידה של התחום, הגענו למסקנה כי כדי להציב את נושא השירות במקום הראוי לו, עלינו להקים אגף שתחום מיקצועיותו היא איכות השירות. אנו רוצים לעמוד בשורה אחת עם החברות העסקיות המובילות במשק, אשר הציבו את השירות כערך ראשון עבור לקוחותיהן , ולהעניק לתושבי העיר שירות מקצועי ואיכותי לו הם ראויים".

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, אומר כי "המטרה היא לשפר את תהליכי השירות בעירייה. האגף יוביל תכנית עבודה שתשלב באופן מיטבי את המרכיב האנושי – העובדים, יחד עם מערכות טכנולוגיות מתקדמות, ובאופן שיעניק את השירות הטוב, היעיל והנוח ביותר לתושבי העיר".

יש לציין כי בשנים האחרונות עוסקים בעירייה לא מעט בנושא השירות ואכן נעשתה כברת דרך בעניין. בין היתר, עיריית ראשון לציון הייתה העירייה הראשונה שהפעילה אפליקציית 106 שבאמצעותה ניתן להעביר תלונות על מפגעים, ניתן כיום להירשם לגני הילדים באמצעות האינטרנט, אולם קבלת הקהל בעירייה שופץ, נפתח מרכז שירות במערב העיר, ניתן היום לשלם את חשבון הארנונה ב-12 תשלומים ולקבל את החשבון במייל, ניתן לבקש תו חנייה באמצעות האינטרנט ולקבלו בדואר, ועוד שלל של צעדים שמטרתם להפוך את חוויית השירות לתושב לנעימה יותר.

גונן מוסיף, כי מעתה, נושא השירות לא יהיה עוד נחלתם של עובדים מסוימים, אלא מחויבות של כלל עובדי העירייה. גונן: "אנו ניתן לעובדי העירייה את הכלים הדרושים להם להיות חלק מהמהפכה".

צילום: עיריית ראשון לציון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

29 בדצמבר 2014