הגימנסיה הריאלית- מעצמה גם בכדורסל

הגימנסיה הריאלית- מעצמה גם בכדורסל
 

הישג מרשים לבית הספר שגם קבוצת הבנים וגם קבוצת הבנות העפילו לגמר ליגת התיכונים בכדורסל * בנות הגימנסיה זכו בגביע, הבנים הפסידו לעין חרוד במשחק צמוד

 הגימנסיה הריאלית בראשון לציון ציינה היסטוריה כאשר גם קבוצת הבנים וגם קבוצת הבנות בכדורסל העפילו לגמר בליגת התיכונים. שני משחקי הגמר התקיימו בשבוע שעבר בבית מכבי בראשון לציון כאשר קבוצת הבנות זכתה בפעם הראשונה בגביע לאחר ניצחון היסטורי מול מקיף ז' אשדוד בתוצאה 38:47  ואילו קבוצת הבנים הפסידו 67:73 לאחר משחק צמוד מול הבינתחומי עמק חרוד מרשת עמל.

הדרך של קבוצת הבנות לגביע ההיסטורי היתה מרשימה במיוחד וזאת לאור העפלה קלילה לגמר כאשר לאורך כל העונה ספגה הקבוצה רק הפסד בודד בגומלין חצי הגמר, שהיה משחק לפרוטוקול בלבד. קבוצת הבנות של ראשון לציון פגשה את מקיף ז' אשדוד פעמיים בשלב הבתים, כאשר ידה של ראשון לציון היתה על העליונה. גם קבוצת הבנים הגיעה לגמר כאשר היא מפגינה עליונות ברורה על שאר הקבוצות ולמעשה ספגו רק הפסד אחד במעמד גומלין חצי הגמר מול הריאלי חיפה, הפסד שלא הפריע להם להעפיל לגמר. נציין כי הקבוצה הופיעה כבר שלוש פעמים בגמר ולצד שני הפסדים ב-1999 וב-2000 זכו בתואר ב-2007.

משחקי הגמר התקיימו השנה במסגרת אירוע חגיגי שציין 20 שנה לאליפות התיכונים ולהתאחדות הספורט לבתי הספר. החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש בראשות אלי פולק הפיקה את האירוע החגיגי בבית מכבי שהיה מלא עד אפס מקום באוהדים מכל הקבוצות.

לפני המשחקים התקיים מצעד הצדעה לאלופות ההיסטוריות של הליגה בהשתתפות הקפטנים של הקבוצות שהעפילו לגמר בעשרים השנים האחרונות. גם להקות העירוניות לג'אז ומחול הציגו תוכנית אומנותית מרשימה. אורחים מכובדים רבים הגיעו לצפות במשחקים שהועברו בשידור ישיר בערוץ הספורט, ביניהם מאמני קבוצות הכדורסל בליגת העל, כוכבי עבר ואפילו סקאוטים מהארץ ומחו"ל שהגיעו לאתר כישרונות צעירים. כזכור, ראשון לציון ייצאה כישרונות בולטים בכדורסל הישראלי, בין היתר, שחקן ה-NBA  הישראלי הראשון- עומרי כספי והשחקנים המוכשרים אפיק ניסים ודרור חג'ג'. מחזיק תיק הספורט איתן שלום וראש העירייה, דב צור העניקו את המדליות לקבוצת הבנים ואת הגביע לקבוצת הבנות: "יש כאן אווירה ספורטיבית נהדרת" אמר צור והוסיף "זו גאווה גדולה שגם קבוצת הבנות וגם קבוצת הבנים העפילו לגמר וייצגו את ראשון לציון בכבוד. הספורט בראשון לציון הוא חלק מרכזי מהתרבות בעיר, במטרה להטמיע את החשיבות בקיום אורח חיים בריא ופעיל, אנו משקיעים בצורה חסרת תקדים במתקני ספורט וביצירת סביבה ספורטיבית ותומכת לחובבי הספורט בראשון לציון".

נזכיר עוד כי רק לפני חודשיים בחר משרד התרבות והספורט בראשון לציון כמובילה בתחום הספורט בישראל והעניק לעיר את פרס הספורט הארצי- הפרס היוקרתי ביותר בישראל בתחום הספורט.

 

צילום: אבי קקון

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

20 בינואר 2014