המאבק במפיצי כרטיסי הזימה נושא פרי

נתפסה אישה שפיזרה כרטיסים בסמוך לקניון הזהב * ברכבה נמצאו לא פחות מ-11 ארגזים המכילים כרטיסים * לחובתה נרשם דו"ח וכן נדרשה לאסוף את כל הכרטיסים הפזורים ברחובות הסמוכים

מזה מספר חודשים שבחברה לבטחון שמו לעצמם כמשימה להגיע למפיצי כרטיסי הזימה ושולחיהם.  השבוע, התקבל מידע מודיעיני על כרטיסים חדשים המופצים באזור חניון קניון הזהב ובהם מצולמות נשים מעורטלות בתנוחות פרובוקטיביות. למקום נשלחו פקחי צוות הסיור ערן חיים ויעקב אלמוג. השניים המשיכו לשוטט באזור עד שזיהו ברכב מסוג מאזדה שבו יושבת אישה  ומשליכה לכל עבר את הכרטיסים. ברכבה נמצאו לא פחות מ-11 קרטונים המכילים את כרטיסי הזימה. האישה לא הכחישה והסבירה כי זו עבודתה. לחובתה נרשם דו"ח על השלכת פסולת במרחב ציבורי וכן היא נדרשה לאסוף את כל הכרטיסים הפזורים ברחובות הסמוכים. בחברה לבטחון מתכוונים, כאמור, לדלות פרטים נוספים כדי להגיע לשולחיה.

נזכיר כי בעבר פעלה החברה לביטחון ביתר שאת כנגד התופעה וחיסלו אותה כמעט כליל, אולם בשנה האחרונה התופעה חזרה כאשר המוקד הוא אזור התעשייה במערב העיר, בעיקר באזור קניון הזהב.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הנחה את אגף סיור ושיטור עירוני לשתף פעולה עם המשטרה במטרה להגיע לאלו העומדים מאחורי הכרטיסים ולמגר את התופעה. בעבר הגיעו פקחי החברה ושוטרים למקום הרשום בכרטיס, רשמו לבעל העסק דו"ח על לכלוך שגרמו הכרטיסים בהתאם לחוק העזר שמירת הסדר והניקיון. בנוסף, בחלק מהמקרים הסבו בעלי העסקים המפוקפקים דירות מגורים למכון עיסוי וכן לעסקים לא חוקיים ופליליים. במקרה כזה מינהל ההנדסה בעירייה יכול להגיש כתב אישום על שימוש חריג בנכס ולפעול לקבלת צו סגירה. וכמובן יש את ההיבט הפלילי שעליו אמונה המשטרה במקרה ומדובר בעסק לא חוקי.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "המאבק הזה הוא חלק משיתוף הפעולה שלנו עם המשטרה. פגיעה במערך השיווק הנעשה באמצעות הכרטיסים הללו היא פגיעה בפעילות של הקבוצות העברייניות הללו. הכרטיסים האלו מלכלכים את העיר בכמה מובנים ואנחנו נילחם בהם בכל הכלים העומדים לרשותנו".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף: "כמות הפניות שמגיעה אלינו ממחישה עד כמה הנושא מטריד את התושבים ולכן אנחנו נפעל ביתר שאת בנושא".

 צילום: עיריית ראשון לציון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 בספטמבר 2015