מנה וקינוח ב-75 דקות

 

סיני מוקפץ, אגרול, פונדו שוקולד, עוגת שוקולד חמה ועוד * את כל המטעמים האלה' הכינו נערים בשעה ורבע במסגרת תחרות "מאסטר שף" שהתקיימה במרכז הנוער העירוני נוערנט בשיכון המזרח

 יותר מ-60 בני נוער התאספו במרכז הנוער העירוני נוערנט בשיכון המזרח באחד הערבים בסוף השבוע והתכוננו לשעת הש'- יציאה לדרך לתחרות אקטיבית בסגנון תוכנית הטלוויזיה "מאסטר שף" במסגרתה על שתי קבוצות להכין מנה עיקרית וקינוח בתוך 75 דקות. מטרת הפעילות הייתה לאפשר לבני הנוער לשתף פעולה, לעמוד בזמנים, לנהוג באחריות, להעניק עזרה הדדית במקרה הצורך, להגדיל ראש, להתמודד עם מטלות מורכבות ואפילו עם "תקלות מבוימות" שצוות ההדרכה הטיל עליהם במהלך המשימה. באגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון מסבירים כי הסדנא מעשירה את עולמו של היחיד, מסייעת בפיתוח מיומנויותיו, תורמת להעצמתו האישית ומעבירה מסרים בגובה העיניים. אז מה הם הכינו? מנה של לקט סיני מוקפץ, אגרול, פונדו שוקולד, שניצל ממולא, מגוון רחב של סלטים, חזה עוף ברוטב חמוץ חריף, כבד קצוץ עם תפו"א, עוגת שוקולד חמה ועוד. הריחות שטפו את החלל במרכז הנוער והקרב היה צמוד. ארבעה שופטים שטעמו את המנות התקשו להחליט מי הקבוצה המנצחת ולבסוף, בתום ספירת הקולות, נרשם תיקו מדהים. כך שכולם היו מרוצים ושבעים.

מרכז הנוערנט הינו מרכז נוער למחשבים ופנאי בשיכון המזרח. במרכז הנוערנט פעילויות חברתיות רבות כמו קורס עזרה ראשונה, קורס מוזיקה ממוחשבת, מאמני כדורגל, צילום, אומנות, קרב מגע, כישורי חיים ועוד. בנוסף, במרכז הנוערנט חדר מחשבים, בית קפה לנוער-"קפהנט", שולחן סנוקר, טניס שולחן, פלייסטיישן ועוד.

מספר בני הנוער שמגיעים למרכז בשבוע מגיע לכ-500 שמתוכם 220 בני נוער רשומים לקורסים. כזכור, בחמש השנים האחרונות זינק מספר בני הנוער הפעילים באגף בלמעלה  170%, מ-5300 בני נוער בשנת 2009 ל-9328 בני נוער כיום.

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 בדצמבר 2013