מניעת אלימות עם הפנים לקהילה החרדית

הרשות העירונית למניעת אלימות סמים ואלכוהול עם הפנים לקהילה החרדית
סדרת ההרצאות המעניקה כלים חינוכיים להתמודדות עם תופעות גיל ההתבגרות זוכה להיענות מרשימה מצד התושבים   

עשרות הורים מגיעים מדי שבוע לסדרת ההרצאות שמקיימת הרשות העירונית למניעת אלימות סמים ואלכוהול בשכונת קאליב. את הסדרה מעביר הרב אברהם בן אסולין, פסיכותרפיסט מוסמך, מומחה בתחום החינוך בנושא חינוך ילדים ומניעת התנהגויות סיכון בגיל ההתבגרות. הרב מעביר את ההרצאות בשפה מקצועית השווה לכל נפש. הסדרה זוכה להיענות מרשימה מצד תושבי השכונה והסביבה, שהביעו שביעות רצון מפעילות המותאמת למגזר הדתי והחרדי בעיר.

בימים אלו נפתחה סדנה נוספת להורי תלמוד תורה "מגן אברהם", שאף היא זכתה להיענות מרשימה ולשיתוף פעולה מיוחד מצד הנהלת בית הספר. במקביל, כבר מתבצע תכנון הפקת ימי פעילות לכל המשפחה בחג החנוכה, ובקרוב ייפתחו סדנאות נוספות לטובת ההורים והילדים, במקביל לפעילות הנרחבת שנעשית בקרב בני הנוער.

בניהו יום טוב המרכז את הפעילות במגזר החרדי: "כשיזמנו את סדרת ההרצאות בשכונת קאליב לא ציפינו להיענות כל כך מרשימה של התושבים. מדי יום שלישי מלא בית הכנסת מפה לפה ועשרות הורים מגיעים לקבל כלים חינוכיים להתמודדות עם תופעות גיל ההתבגרות. אני שמח שהנהלת הרשות והעומד בראשה השכילו להתאים ברגישות מיוחדת את התכנים לקהילה הדתית והחרדית."

מנהל הרשות העירונית למניעת אלימות סמים ואלכוהול, דוד בן שושן: "מעורבות ההורים בתרבות הפנאי של בני הנוער חשובה מאוד. הניסיון מלמד שהדרך המרכזית להתמודד עם התופעות השליליות הינה שיח והסברה למבוגרים. אני קורא לציבור הדתי לקחת אחריות על הדור הבא ולהשתתף במגוון הפעילויות היזומות  על-ידינו."

 אמיר מרום, מ"מ דוברת העירייה 

9 בנובמבר 2015