מונה מנכ"ל לחברה העירונית החדשה

  

זוהר אחיאל, בכיר לשעבר בחברת יפעת טכנולוגיות, נבחר במסגרת מכרז פומבי לעמוד בראש
"ייזום ראשון"- החברה העירונית החדשה הנמצאת בשלבי הקמה *
תפקידה של החברה ליזום
ולפתח פרויקטים מיוחדים בתחום המקרקעין והתשתיות העירוניים לתועלת העיר ותושביה

חברה עירונית חדשה צפויה לקום בקרוב, שמה "ייזום ראשון" ותפקידה, בין היתר, ליזום ולפתח פרויקטים מיוחדים בתחום המקרקעין והתשתיות העירוניים לתועלת העיר ותושביה.

במסגרת מכרז פומבי, נבחר זוהר אחיאל, בכיר לשעבר בחברת יפעת טכנולוגיות, לעמוד בראש החברה.
אחיאל, תושב העיר, בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים. עבד כמעט 20 שנה בחברת יפעת טכנולוגיות
במגוון תפקידים בכירים כמו מנהל רכש, תכנון, פיקוח וייצור, סמנכ"ל תפעול וראש החטיבה הטכנית
וסמנכ"ל שיווק, מכירות ופיתוח עסקי, בתפקידו האחרון. בשנה האחרונה ייסד יחד עם שותפים
את חברת
Communicate  Up2You, חברת הזנק המפתחת פלטפורמה לתחום שיתוף ציבור.

לאחיאל ניסיון רב בהקמה וניהול של תשתיות ארגון, גיוס עובדים ומנהלים, הובלת אסטרטגיה ופיתוח עסקי של לשווקים בארץ ובחו"ל ובעל ניסיון וידע בפעילות טכנולוגית מגוונת לרבות תכנון, הנדסה ותפעול.

בתפקידו החדש הוא יהיה אחראי לייזום, פיתוח, אחזקה ותפעול של כלל הנושאים שבתחום אחריותה של החברה וכן לגיבוש אסטרטגיה ויישום האסטרטגיה והמדיניות שייקבעו על ידי  הדירקטוריון. במסגרת תפקידו יהיה אמון על ייזום פרויקטים בתחום תמ"א 38 וכן תוכניות פינוי בינוי וזאת בהתאם למדיניות העירייה.

ראש העירייה, דב צור, איחל לאחיאל הצלחה בתפקידו ואמר: "העיר ראשון לציון מצויה בתנופת פיתוח מדהימה הכוללת הקמת מתחמי עסקים חדשים ושכונות חדשות. לצד זאת, ישנה חשיבות רבה לשים את הדגש גם על ההתחדשות העירונית בחלקים הוותיקים ועל מימוש הפוטנציאל הקיים כבר היום בעיר". עוד ציין צור כי "החברה החדשה צפויה לתת מענה בייזום פרויקטים ייחודיים ומורכבים. זהו אתגר כפול, הן להקים את החברה ולגבש את דרכה והן ליישם את פעילותה בעיר. אני משוכנע שהחברה תתרום רבות לפיתוח העיר ולרווחת התושבים". 

זוהר אחיאל הוסיף: "אני מודה על האמון שנתנו בי ראש העירייה, דב צור, וחברי דירקטוריון החברה. אני רואה בתפקיד זה, הכולל הקמת חברה חדשה אתגר בעל חשיבות רבה ואפעל במרץ ובשיתוף פעולה עם כל הגורמים בעירייה ועם כל הגורמים הרלוונטיים בסקטור העסקי והציבורי כדי לקדם את יעדי החברה כפי שהוגדרו עם הקמתה ובהתאם לחזון ולמדיניות ראש העירייה".

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 בנובמבר 2016