אחת משלנו

תמונת הזוכות
 

  מרסל אפרוימסקי, שחקנית מועדון השחמט  בראשון לציון, היא סגנית אלופת אירופה

 מרסל התמודדה בתחרות לנערות עד גיל 18 * בעבר הייתה פעמיים אלופת העולם וייצגה את ישראל בשלוש אולימפיאדות שחמט * הצטרפותה למועדון לפני שנה, הזניקה את קבוצתה לליגה הלאומית וכעת שתי קבוצות בליגה מייצגות את העיר

הישג ארצי לשחקנית מועדון השחמט בראשון לציון, מרסל אפרוימסקי (18) זכתה במדליית הכסף באליפות אירופה שהתקיימה בעיר בודבה שבמונטנגרו. מרסל השתתפה בתחרות לנערות עד גיל 18, צברה 7 נקודות מתוך 9 האפשריות וחלקה מקום ראשון – שני, עקב שיטת שובר שוויון. המעמד לא זר לשחמטאית הישראלית בדרגת אמן בינלאומי לנשים שמייצגת את ישראל כבא שלוש פעמים באולימפיאדת השחמט ובגילאי 12 ו-14  הייתה אלופת העולם לבנות.

הצטרפותה של מרסל לפני כשנה למועדון השחמט ראשון לציון הביאה הישגים רבים והצלחות למועדון. בין היתר היא הובילה את קבוצת הנשים של המועדון למקום הראשון בארץ, ותוצאה מרשימה שלה בליגה הארצית העלתה את הקבוצה מהליגה הארצית לליגה הלאומית. זו הפעם השנייה בתולדות מועדון השחמט ראשון לציון ששתי קבוצות מהעיר ישחקו בליגה לאומית.

מועדון השחמט אותו מפעילה עיריית ראשון לציון הוא מהגדולים בארץ. במסגרת תוכנית רחבת היקף ללימודי השחמט בגילאים הצעירים בשם "מסע לעולם השחמט"  משתתפים יותר מ-4000 תלמידים ב-60 גני ילדים ו25 בתי ספר ברחבי העיר.

במסגרת התכנית לומדים התלמידים בעזרת מחשבים ותוכנות מרתקות, מתרגלים בחוברות עבודה אישיות ומשחקים משחקים אחד על אחד. ילדים אלו מהווים את הבסיס לקבוצות השחמט של בתי הספר. מחוץ למערכת החינוך הפורמאלית, מקיימת העירייה, באמצעות החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש חוגי שחמט לילדים במרכזים הקהילתיים ברחבי העיר. במסגרת זאת  עוסקים כ-500 ילדים בשחמט כפעילות פנאי אחר הצהריים.

ויש גם הישגים, מועדון השחמט בעיר עושה חיל משנה לשנה, כך למשל עדי פדרובסקי היא אלופת ישראל עד גיל 18, מיכל להב היא אלופת ישראל עד גיל 14 ואיתן רוזן הוא סגן אלוף ישראל עד גיל 8.

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

.21 באוקטובר 2013 .