מרזב שהתפוצץ בבית הספר ניצנים הוביל לפינוי התלמידים

הגשם הרב שירד ביום שישי האחרון הוביל להצפת מספר כיתות בבית הספר * מנכ"ל העירייה הוזעק למקום ובתוך יממה התגייסו מינהלי חינוך ושפ"ע להכשרת מבנה חלופי ללימודים כאשר פקחי החברה לביטחון הציבו אבטחה והסדירו תנועה * במקביל פועלים לתיקון הליקויים להשבת התלמידים עוד השבוע 

החורף עדיין כאן. ביום שישי האחרון, בעקבות הגשם הכבד שירד, התפוצץ מרזב פנימי באחד מקירות בית הספר "ניצנים". המים הרבים הציפו מספר כיתות בקומה השלישית והשנייה. מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, הגיע למקום עם מחזיק תיק שפ"ע, אבי חיים וצוותים של מינהל החינוך ומינהל שפ"ע. בתום התייעצות עם ראש העירייה, דב צור וכן עם הנהלת בית הספר בראשות יפה שטיין, ועד ההורים הבית ספרי וגורמי מקצוע, הוחלט להעביר את התלמידים מתחילת השבוע למבנה הישן של בית הספר "מעיין" שהוא זמין, גדול ומרווח. כבר ביום שישי נערך סיור במבנה "המעיין", בהשתתפות נציגי העירייה, מנהלת ביה"ס ויו"ר הנהגת ההורים על מנת לוודא כי המקום מתאים.

עם צאת השבת, החלו עובדי מינהל החינוך בעירייה להכשיר ולנקות את המבנה ב"מעיין", הוביל ריהוט לקיום הלימודים ועובדי מינהל שפ"ע הכשיר מיזוג ותשתיות לקיום הלימודים הסדיר. במקביל פועל צוות לתיקון פיצוץ המרזב בבית הספר "ניצנים". בין היתר יוחלפו התקרות האקוסטיות ורצפת הפרקט, הקירות שניזוקו וכמובן המרזב שהתפוצץ. במינהל שפ"ע מעריכים כי עוד השבוע יסיימו את העבודות והתלמידים יוכלו לשוב לכיתותיהם. נציין כי גם החברה לביטחון לקחה חלק במעבר החלק כאשר כבר ביום שישי סרקו פקחי החברה את המבנה ובדקו שאמצעי בטחון וכיבוי קיימים ותקינים. כמו כן, החברה לביטחון הציבה כמובן מאבטחים במבנה אליו הועברו התלמידים וכן הציבה אבטחה בבית הספר ניצנים למניעת ונדליזם וגניבה. כמו כן, פקחי החברה הובילו ואבטחו את הסעות התלמידים למבנה החלופי.

מנהלת בית הספר, יפה שטיין, הוסיפה: "בפרק זמן קצר מאוד נמצא פתרון ראוי להמשך קיום הלימודים. זה המקום גם להודות לחברי ועד ההורים שגילו מנהיגות ושיתפו פעולה למופת וכמובן לכלל גורמי העירייה ששמו את העניין בראש סדר העדיפויות ונרתמו להסדרתו".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

20 בינואר 2015