מתן וילנאי, שגריר ישראל בסין, נפגש עם נציגי התקשורת הסינית בישראל

מתן וילנאי, שגריר ישראל בסין, נפגש עם נציגי התקשורת הסינית בישראל ביוזמת המרכז לחקר התקשורת הסינית

הפועל בביה"ס לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל

שגריר ישראל בסין, השר לשעבר מתן וילנאי, סימן  את מנוע הצמיחה העתידי של ענף התיירות הישראלי, במסגרת מפגש עם נציגי כלי התקשורת הסיניים המוצבים בישראל, שהתקיים אמש ביוזמת  המרכז לחקר התקשורת הסינית הפועל בביה"ס לתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל. המפגש התקיים במעמד נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, פרופ' אשר טישלר וביוזמת  אלכס פבזנר, מומחה ליחסי ישראל סין והתקשורת הסינית, העומד בראש המרכז לחקר התקשורת הסינית במכללה.

וילנאי אמר באירוע כי הוא רואה חשיבות עצומה בחיזוק הקשרים עם סין, הן ברמה הדיפלומטית-רשמית, והן בתחום העסקי והאישי. וילנאי אמר במפגש כי "החל מה-1 בספטמבר יהיו טיסות ישירות בין ישראל לסין. היעד האישי שלי הוא 100,000 תיירים בישראל בשנת 2017. לצורך כך אנחנו מקדמים מהלך של ביטול ויזות" וילנאי הוסיף כי מהלך ביטול הוויזות, אשר כבר החל להתגלגל יקל על שבירת המחסומים עם ה"יבשת הסינית" (הביטוי במקור), ויקדם את הקשרים העסקיים והדיפלומטים בין שתי המדינות.

זהו למעשה המפגש הראשון של המרכז לחקר התקשורת הסינית במכללה למינהל, אשר מכנס את כל העיתונאים הסינים הפועלים בישראל. באירוע נכחו כלי תקשורת סיניים מרכזיים אשר עובדים בישראל, בהם:  Xinhua News Agency - China's official news agency; CCTV - Central China TV;; Science & Technology Daily: a newspaper under the Ministry of Science & Technology; Guangming Daily: a Communist Party-owned daily newspaper.  The People’s Daily, the official newspaper of the Communist Party of China, sent questions in writing from its Middle East headquarters in Cairo.

 באירוע אמר פבזנר כי: "מפגשים בינאישיים כמו שנערכו היום חשובים למיסוד היחסים בין המדינות. ביכולתה של התקשורת לשקף ולהסביר את התרבויות השונות, ובמיוחד תרבויות מורכבות כמו התרבות הסינית. לא ניתן להבין את סין מבלי להבין את כלי התקשורת הפועלים בה".

המסלול האקדמי המכללה למינהל השיק במרץ 2014  את פתיחתו של המרכז לחקר התקשורת הסינית בבית הספר לתקשורת במכללה. בשנת פעילותו הראשונה עסק המרכז בטיפוח ויצירת גשר בין ישראל לתקשורת בסין בין היתר דרך העברת קורס לסטודנטים על התקשורת הסינית, הקורס הראשון מסוגו בישראל. בעתיד הוא יעסוק בכמה נדבכים בהם: הבאת הקול של ישראל לתקשורת הסינית, עריכת מחקרים על התקשורת הסינית. כך למשל בסמסטר האחרון למדו הסטודנטים קורס בשם "אמצעי התקשורת בסין שינויים ומגמות"; עוד יציע המרכז בהמשך חילופי סטודנטים וכתבים מישראל לסין, וההפך. המרכז לחקר התקשורת הסינית של המסלול האקדמי המכללה למינהל הוא הראשון מסוגו במזרח התיכון, ומצטרף לשלושה מרכזים כאלו הקיימים במוסדות אקדמיים מובילים בעולם: בהונג קונג, בלונדון ובקליפורניה.

 

נועה שבתאי ויצר, דוברת המסלול האקדמי המכללה למינהל

12 במרץ 2015