ילדי העיר במיצג "מתנה למדינת ישראל לחגיגות ה 70"

ראש העירייה דב צור , הילדים והצוות
בחודשים האחרונים עמלו כ- 10,000 ילדים מכ-350 גני ילדים בראשון לציון על הכנת מתנה מקורית ואישית למדינה ישראל, לרגל חגיגות יום הולדתה ה-70

"מתנות קטנות"- פרויקט מיוחד של האגף לחינוך קדם יסודי בעיריית ראשון לציון בשיתוף תאגיד המיחזור אל"ה, 10,000 ילדים ואומן אחד. מיצג ענק של דגל ישראל העשוי כולו מקפסולות של בקבוקי פלסטיק הוכן בחודשים האחרונים על ידי 10,000 ילדים מ-350 גנים ובליווי האומן אבי סיביליה. לתוך כל קפסולה הכניס כל ילד מתנה אישית קטנה- המהווה ביטוי אישי של מתנה למדינה:  צעצוע, שיר, סיפור או ברכה שנכתבה במיוחד למדינה לרגל יום הולדתה ה- 70.
ביום שני השבוע (9.4.18) הוצג המיצג ברחבת עיריית ראשן לציון בפני אלפי ילדים והוריהם, גננות וסייעות ובהשתתפות צמרת העירייה. המיצג יעמוד ברחבת העירייה, פתוח לציבור, עד ל- 16 באפריל. הציבור מוזמן להגיע ולהתרשם
.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר באירוע: "הדגל שלנו הוא החוט המקשר בין עבר, הווה ועתיד. כאן, בראשון לציון, הוא הונף לראשונה ב-1885 ומאז אנו נושאים אותו בגאווה. ילדי העיר ומבוגרים כאחד, שומרים על ההיסטוריה המפוארת של העיר, בכדי להבטיח אותה לדורות הבאים. אני מזמין את כולם ליהנות מהמיצג המקסים ברחבת בניין העירייה".

חיים זרביב, מנכ"ל תאגיד המיחזור אל"ה: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם העיר ראשון לציון, אחת מהערים המובילות בקידום נושא מיחזור מיכלי המשקה ברחבי העיר ובמוסדות החינוך בפרט.  הפרויקט המיוחד של מיצג דגל ישראל בהשתתפות אלפי ילדי העיר, אשר הושקעו בו מאמצים רבים, מביא לידי ביטוי את ערכי המיחזור והשמירה על הסביבה ביחד עם ציון ייחודי לרגל יום הולדתה ה-70 של מדינת ישראל. נמשיך לפעול לעידוד חינוך הדור הצעיר לשמירה על איכות הסביבה וקידום חשיבות המיחזור בישראל".

הפרויקט "מתנות קטנות" משלב עשייה בין גורמים רבים: עיריית ראשון לציון- אגף החינוך, מנהל איכות הסביבה, החברה העירונית, גננות, ילדים, הורים, משרד החינוך ותאגיד המיחזור אל"ה.

 מיזם הבקבוקים

צילום: חורחה נובומינסקי

יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

11 באפריל 2018