פעילות מטה בטיחות בדרכים בליל השנה החדשה

פעילות מטה בטיחות בדרכים בליל השנה החדשה מיצג של רכב מרוסק בלב מתחם הרובע ההומה אדם

 במסגרת פעילות של המטה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומשטרת ישראל, הוצב במתחם שולחן ובו שלוש בובות שותות אלכוהול לשוכרה * לצדם רכב שעבר תאונה * נציגים עברו בין הבליינים וחילקו חומרי הסברה בנושא השפעת האלכוהול * לא רחוק משם, פשטו שוטרים ופקחי החברה לבטחון על מסיבה רוויית אלכוהול ובה עשרות בני נוער * בעל המקום עוכב לחקירה

הבליינים שהגיעו למתחם הרובע בליל השנה החדשה (סילבסטר) הופתעו לגלות רכב מרוסק בלב המקום. הרכב, ובו נהג בובה שהוטחה בכרית האוויר. מדובר במיצג בסימן "אל תיתן לאלכוהול לנהוג במקומך" שהקים מטה בטיחות בדרכים בחברה לבטחון והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. במטרה להעלות את המודעות להשלכות בנהיגה בשכרות. הפעילות נעשתה בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל. בסמוך לרכב המרוסק שבו נכתב הסלוגן "אל תחליף את בובת הריסוק", הוצב שולחן וסביבו שלוש בובות השותות אלכוהול לשוכרה. נציגים ממטה הבטיחות עברו בין הבליינים וחילקו חומרי הסברה בנושא השפעת האלכוהול בנהיגה. למרות מזג האוויר הגשום והקר, ביקרו במיצג כ-1500 איש.

לא רחוק משם ובעקבות מידע מודיעיני שהגיע, פשטו שוטרים ופקחי החברה לבטחון על מסיבה בלופט. במקום הייתה חבורה גדולה מאוד של עשרות בני נוער בגילאי 15 ועד 17 שותים אלכוהול, חלקם היו שיכורים. נלקחו עדויות מכל בני הנוער ששהו במקום, ובנוסף עוכבו לתחנה קטינה ובגירה שארגנו את המסיבה. גם שני בעלי המקום עוכבו לתחנת המשטרה. השניים זומנו לשימוע.

צוות משולב של שוטרים ופקחים המשיכו סריקת לופטים באזור.

באירוע אחר במרכז העיר, ביצע מחלק הנוער במשטרה יחד עם יחידת הנוער בחברה לבטחון ביקורות כנגד מכירת אלכוהול באזורי בילוי. באחד הפאבים נראו שמונה קטינים יושבים על הבר ושותים וודקה ובירה. נלקחו עדויות מהנערים שסיפרו כי הברמן מכר להם אלכוהול. בעל הפאב והברמן עוכבו לתחנה לחקירה, המשך שימוע בתחנה ורישוי עסקים.

"התמדה היא מילת המפתח בהתמודדות בנושא האלכוהול ובני הנוער" אמר סגן וממלא מקום ראש העירייה, רז קינסטליך המחזיק בתיק החברה לבטחון "מכירת אלכוהול לקטינים היא אסורה ומסוכנת ובעלי העסקים צריכים לדעת שאנחנו לא נוותר ולא נרפה ולא נחסוך באמצעים העומדים לרשותנו עד שנמגר את התופעה הזאת". מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, הוסיף כי מטה הבטיחות פועל כל השנה הן במוסדות החינוך והן בפעילויות במוקדים מרכזיים בעיר להעלאת המודעות לצריכת אלכוהול ונהיגה. כמו כן ציין כי במהלך ליל השנה החדשה פעלו בעיר עשרים ניידות שיטור ופיקוח ששמרו על הסדר הציבורי וכאמור פעלו נגד מכירה לא חוקית של אלכוהול.

 

צילום: אבי קקון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

4 בינואר 2017