המצלמה הנסתרת שתפסה על חם

המצלמה הנסתרת של יחידת איכות הסביבה תפסה על חם נהגים ששפכו פסולת בניין

זה היה דפוס קבוע * נהגי משאיות הגיעו לשטח הפתוח במערב העיר ופרקו פסולת בניין במקום *  לצערם, מצלמה נסתרת של יחידת איכות הסביבה תיעדה כל רגע * שלושה נהגים קיבלו קנסות בגובה אלפי שקלים

 מה עושים נהגי משאיות המבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה של פסולת בניין? משליכים אותו בשטחים פתוחים בעיר. מידע מודיעיני שהתקבל ביחידת איכות הסביבה בחברה לבטחון על נוהג קבוע של נהגים להפטר מהפסולת בניין בשטח פתוח ברחבי העיר, הוביל להצבת מצלמה נסתרת במקום. בזמן קצר נתפסו שלושה נהגים שפרקו משטחי עץ וברזלים בשטח המדובר. פקחי החברה לבטחון שלפו את הסרטונים המפלילים מהמצלמה ובאמצעות לוחית הזיהוי על המשאיות וזיהוי הנהגים, הגיעו עד אליהם וקנסו אותם באלפי שקלים.

השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים עלולה לגרום לזיהום מי התהום המשמשים את תושבי האזור. כמו כן, הפסולת עשויה להכיל צבע וחומרים רעילים נוספים כך שמלבד הפגיעה בנוף, היא פוגעת גם בחיות הבר ובבתי הגידול שלהן.

ברחבי המדינה יש אתרי הטמנת פסולת מורשים, אליהם אמורים הקבלנים להשליך את הפסולת המצטברת במהלך עבודתם, אולם הניסיון לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה יצר תופעה שהפכה כבר למכת מדינה.

יחידת איכות הסביבה בחברה לבטחון פועלים על העת על מנת לאתר נהגים אלו ושיטת המצלמה הנסתרת הוכיחה עצמה לא פעם. "בכל מקום שעליו קיבלנו מידע ואנו יודעים שהוא מקום מועד לפורענות, אנחנו נציב מצלמה ונתפוס את מפירי החוק" אמר סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, רז קינסטליך "כולנו רוצים לחיות בסביבה, אני קורא לתושבים להתקשר ולהתריע על כל פעילות חשודה ואנחנו נבדוק את העניין".

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת הירוקה שהצליחו לתפוס את הנהגים בשעת מעשה ואמר: "פקחי החברה לביטחון מבצעים פעילות יזומה ופעילות בהתאם למידע מודיעיני שמתקבל. משמעות כל תפיסה כזו היא סביבה נקייה יותר לכולנו".

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

8 בינואר 2017