ראשונים בשקיפות

חדר הישיבות
חדש: צפייה בישיבות המועצה בעיריית ראשון לציון

שלוש מצלמות הותקנו באולם המועצה * הצילום יהיה זמין לצפייה באתר האינטרנט העירוני בתוך 24 שעות * השנה דורגה העירייה במקום הראשון בארץ במדד השקיפות של עמותת שקיפות בינלאומית ישראל

עוד צעד בשקיפות עיריית ראשון לציון. השבוע צולמה בפעם הראשונה ישיבת המועצה בעירייה. הצילומים כבר הועלו לאתר האינטרנט של העירייה תחת אייקון "פרוטוקולים". כבר לפני כשנה העלתה חברת המועצה לימור גור הצעה בפני ראש העירייה, דב צור, להציב מצלמות באולם המועצה ולאפשר לתושבים לצפות בישיבות. אחרי בחינת הנושא וקיום מכרז, הותקנו שלוש מצלמות HD מתקדמות המכסות כל פינה באולם. הצילומים זמינים לצפייה באינטרנט העירוני בתוך 24 שעות והן יחליפו את ההקלטות שעד כה תעדו את הישיבות. הצילומים יישארו בארכיון האתר לצד ההקלטות מחמש השנים האחרונות. אגב, הקלטות מוקדמות יותר ניתן למצוא במוזיאון העירוני.

נזכיר כי רק השנה דורגה עיריית ראשון לציון במקום הראשון בארץ במדד השקיפות שמפרסמת מידי שנה עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל" שעומד בראשה מבקר המדינה לשעבר, מיכה לינדנשטראוס. העירייה השיגה 86% בציון הכללי. המדדים שנבדקו הם אחידים לגבי כל העיריות, וכל נושא העומד לביקורת נבחן על פי קריטריונים אחידים בכל הארץ ובהתאם לכך נקבע הניקוד לכל נושא שנבחן. הדו"ח בדק את נגישות וזמינות המידע באתרי האינטרנט של העיריות בנושאים שונים בשנת 2013. הדירוג נקבע על פי 12 נושאים עיקריים ביניהם: מידע סביבתי, מענקים ותמיכות, ישיבות מועצה, תכנון ובניה וכספים.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "לשידור הישיבות יש חשיבות כפולה, מצד אחד הוא מבטא את השקיפות שאנו דוגלים בה ומצד שני היא מעודדת את התושבים לגלות יותר מעורבות ועניין בפעילות העירונית. חברת המועצה, לימור גור, הוסיפה: "הטכנולוגיה היום מאפשרת לנו להנגיש גם את ישיבות המועצה לתושב ולהזמין אותו להיות פעיל ומעורב בנעשה".

עיריית ראשון לציון נחשבת לאחת הרשויות המובילות בישראל בשדרוג הנגישות הטכנולוגית לתושב, מלבד אתר העיר ודף הפייסבוק הפופולארי, הייתה ראשון לציון העיר הראשונה בישראל שהכניסה לשירות התושבים יישום (אפליקציה) עירוני בשם Keep It City המאפשר לתושב לדווח למוקד על מפגעים ותקלות וכן מגוון יישומים מעניינים כגון חיוג בלחיצה למחלקות העירייה השונות, חדשות העיר,  מפות עם מיקומים חיוניים לתושב כדוגמת מקלטים ציבוריים לשעת חירום, בתי מרקחת בעיר, פארקים לכלבים ועוד.

 

בתמונה: המצלמה החדשה באולם המועצה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

18 בינואר 2015