מצוד אחר הפדופיל

החברה לביטחון במצוד אחר הפדופיל שמסתובב בעיר * חשוד אחר נעצר בחשד למעשים מגונים

בעקבות הדיווחים אודות פדופיל המסתובב בעיר, הגבירה החברה לביטחון פעילות בנושא עברייני מין. פקחים של החברה לביטחון מבצעים פעילות גלויה וסמויה, בין השאר, סיור של פקחים על גבי אופניים חשמליים, אשר מאפשרים תנועה מהירה בשבילים ובפארקים.

בעקבות הפעילות המוגברת נתפס ביום ראשון חשוד בביצוע מעשים מגונים בפומבי בסמוך לאולפנה בקריית גנים.

בבוקר יום ראשון התקבל דיווח במוקד העירוני מאב הבית של האולפנה בקריית גנים על אדם שהטריד בנות באולפנה וביצע מעשים מגונים בגופו שלו. התלמידות דיווחו, מסר אב הבית, כי ראו אדם מחוץ לבית הספר שמביט בהן ונוגע באיבר מינו. צוות התערבות של החברה לביטחון, בו הפקחים יעקב אלמוג ואלירן כהן, הגיע למקום וחבר למאבטח בית הספר, אשר קרא לבנות ויחד הם גיבשו תיאור של החשוד. אחת הבנות אף צילמה את החשוד.  בשלב זה יצרו הפקחים קשר עם תחנת המשטרה בעיר, אשר שלחה ניידת ויחד הם החלו בסריקות. החשוד אותר ועוכב לתחנת המשטרה. צוות נוער משותף של המשטרה והחברה לביטחון הגיע למקום וגבה את העדויות של הבנות ואנשי הצוות.

בחברה לביטחון מציינים כי לא מדובר בפדופיל המדובר, וכי הפעילות לאיתורו תימשך.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, שיבח את התלמידות, אב הבית ופקחי החברה על התגובה המיידית והטובה שהביאה לתפיסת החשוד. נחמני ציין כי פקחי החברה פועלים בהיערכות מוגברת על מנת לאתר את החשוד בפדופיליה, "אנו פועלים יחד עם המשטרה בכוחות מתוגברים לאתר את החשוד ולהביאו לידי המשטרה. אני קורא לתושבי העיר להגביר עירנות ולעדכן אותנו על אירועים חריגים".

מחזיק תיק הביטחון, סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר כי "החברה לביטחון פועלת בכוחות מתוגברים לשמור על הביטחון ועל תחושת הביטחון של תושבי העיר. המטרה המרכזית שלנו היא איתור הפדופיל. תושבי העיר צריכים לדעת שלא ננוח ולא נשקוט עד אשר הוא יהיה מאחורי סורג ובריח". 

 

טליה סומך פינגולד, דוברת העירייה

 

23 בפברואר  2015