מהדקים קשרים עם בני העדה הדרוזית

בכירי עיריית ראשון לציון התארחו לביקור היכרות ועבודה במועצה האזורית חורפיש * היישוב הדרוזי הצפוני ביותר מתאפיין בהישגים גבוהים בחינוך, אחוזי גיוס גבוהים לשרות כוחות הבטחון ואחוזים נמוכים של תופעות פשיעה ועבריינות * שיתופי הפעולה יחלו באמצעות מפגשים בין בני הנוער

מחממים את היחסים. משלחת מעיריית ראשון לציון, בראשות ראש העירייה, דב צור, ביקרה במועצה האזורית הדרוזית חורפיש בה מתגוררים כ-6,000 תושבים.

חורפיש שוכנת בהרי הגליל העליון, מזרחית למעלות-תרשיחא ומערבית לקיבוץ סאסא. זה היישוב הדרוזי הצפוני ביותר מבין יישובי הדרוזים בישראל. אחוז הזכאות לבגרות במועצה הוא מהגבוהים בישראל ועומד על 94%. המועצה המקומית מדורגת 3 מתוך 10 בדירוג החברתי-כלכלי.

במפגש מרתק בחורפיש נחשפו חברי המשלחת מראשון לציון ליישוב, בעל התקציב הקטן, המנהל את עצמו ביעילות ובצניעות ומגיע להישגים גבוהים בתחום החינוך, באחוזי הגיוס לשרות כוחות הבטחון ובאחוזים נמוכים של תופעות פשיעה ועבריינות. בסיום המפגש החליטו הצדדים לאמץ את הקשר בין הרשויות ולחשוף את בני הנוער למפגשי היכרות ופעילות חינוכית משותפת.

חבר מועצת העיר משה לבהר שיזם את הביקור, אמר: "חשוב מאוד שבני הנוער שלנו יכירו וילמדו היטב על הקשר המיוחד בין מדינת ישראל לבין העדה הדרוזית. 77% מהשכירים בחורפיש משרתים בשרות כוחות הביטחון. בני הדת הדרוזית נאמנים מאוד למדינה בה הם חיים - וכמובן נאמנים למדינת ישראל."

ראש העירייה דב צור: "אני מברך על היוזמה ועל הקשר והחיבור שנוצר. זו ההזדמנות שלנו להוקיר תודה לבני העדה הדרוזית על פועלם ותרומתם לחברה ולמדינה. חשוב שבני הנוער יכירו וילמדו להעריך זה את זה. גם אנו כרשות עירונית מובילה נדע לטפח ולהדק את הקשרים עם ראשי המועצה."

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

19 באוקטובר 2015