"הם מכבדים אותנו וגם קצת פוחדים"

הצעירים ובני הנוער ברמת אליהו מכירים אותו היטב, זה חמש שנים שאריאל מלקו מרכז את פעילות סיירת הורים ברמת אליהו בהתנדבות מלאה  * בשבוע הבא הוא יקבל את מגן השרה לעלייה וקליטה למתנדבים מצטיינים

משרד הקליטה והעלייה מעניק מדי שנה 12 מגנים ליחידים ולקבוצות מתנדבים שהצטיינו בתחום בו פעלו או שפעולתם תרמה תרומה
 מיוחדת לקליטתם של העולים בארץ. אחד מהמתנדבים המצטיינים שיעלה בשבוע הבא לבמה בתיאטרון גבעתיים שם יתקיים הטקס, יהיה אריאל מלקו. עובד מינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון ביום ומתנדב מסור בסיירת הורים ברמת אליהו בלילה.

סיירות ההורים בראשון לציון הפכו זה מכבר לסיפור הצלחה של ממש כאשר מאות הורים הצטרפו בשלוש השנים האחרונות למסגרות השונות. בפעילויות אלו המבוססות על זמנם, מרצם והשקעתם של המתנדבים, למלקו חלק נכבד בהצלחת הסיירת ברמת אליהו. מזה חמש שנים שאריאל מלקו מרכז את פעילות הסיירת בשכונה באופן עקבי ושוטף. פעמיים בשבוע יוצאת הסיירת לפעילות בגנים הציבוריים ובמוקדי המפגש של בני הנוער והצעירים בשכונה. "כולם מכירים אותנו כבר" מספר מלקו "אנחנו פוגשים אותם כחבורות, אנחנו מדברים איתם, מסבירים להם את הסכנות בשתיית אלכוהול, הם מכבדים אותנו וגם קצת פוחדים". למלקו שלושה ילדים בין הגילאים 10 ל-17, כבן לקהילה האתיופית הוא מכיר היטב את הקשיים לבני הנוער ומנגד את הסכנות האורבות להם. "בני הנוער שהם ילדי עולים מתמודדים עם קשיי פרנסה, שפה, פער תרבותי ומנטליות. אני כאיש חינוך מכיר ומבין את הצד החינוכי והלימודי בגישה אליהם".

ראש העירייה, דב צור, בירך את מלקו על קבלת המגן ושיבח אותו על ההתנדבות ארוכת השנים לקהילה. מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, הוסיף: "אני מכיר את אריאל מיומו הראשון כמתנדב בסיירת הורים ומהר מאוד גילינו שמעבר לרוח ההתנדבות הוא ניחן ביכולות להוביל ולהנהיג, כפי שהוא עושה בסיירת ההורים ברמת אליהו. אריאל והמתנדבים מסיירת ההורים פוקדים בסופי שבוע ובלילות בגנים הציבוריים, פוגשים את בני הנוער החשופים להתנהגויות סיכון, משוחחים איתם ומזהירים אותם מפני הסכנות האורבות להם ברחובות ובעיקר מונעים צריכת אלכוהול. בזכות הפעילות של אריאל והמתנדבים בסיירת ההורים אנו עדים למיעוט מקרי קיצון בקרב בני נוער".

 
אריאל מלקו

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 במרץ 2015