על רקע המתיחות הבטחונית: בחברה הכלכלית ומינהל שפ"ע מחדדים את ההנחיות

קנס גבוה וסילוק ממכרזים עירוניים לקבלנים שיעסיקו שוהים בלתי חוקיים

במקביל לפעילות החברה לביטחון ומשטרת ישראל לאיתור שב"חים בעיר, פועלת עיריית ראשון לציון בכלים העומדים לרשותה לצמצום היקף התופעה

בחברה לביטחון הגבירו לאחרונה את הפעילות המשותפת עם המשטרה לאיתור שוהים בלתי חוקיים ברחבי העיר וזאת על רקע ההסלמה במצב הביטחוני. רק בשבוע האחרון נתפסו כעשרה שוהים בלתי חוקיים. במקביל לפעילות זו, ביקשו בחברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, ובמינהל שפ"ע, בראשות ראובן הרשקוביץ, לחדד את האיסור המוחלט על העסקת שוהים בלתי חוקים בפרויקטים העירוניים.

במכתב שנשלח לקבלנים שעובדים עם החברה הכלכלית נכתב כי העסקת שוהים בלתי חוקיים בפרויקטים עירוניים הינה "הפרה יסודית של החוזה שבין הקבלן הראשי לחברה הכלכלית" כמו כן "החברה הכלכלית תפעל בכל האמצעים החוקיים כנגד כל קבלן שיעסיק שוהים בלתי חוקיים באתרי העבודה". במסגרת זו הוחלט כי במידה וקבלן יעסיק שוהים בלתי חוקיים בפרויקטים עירוניים, הוא לא יוכל להשתתף עוד במכרזי החברה הכלכלית וכן יוטל עליו קנס בגובה של עשרת אלפים שקלים.

נוסיף עוד כי גם במקרה של תפיסת שב"חים באתרי בנייה פרטיים, תפעל העירייה להוצאת צו הפסקת עבודה לקבלן.

ממלא מקום וסגן ראש העירייה, רז קינסטליך, הוסיף: "לאור המתיחות הביטחונית השוררת במדינת ישראל, הנחתי את מפקחי החברה לביטחון ולסדר ציבורי, לנהוג באפס סובלנות כלפי שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם. בשבועות האחרונים, החלה החברה לביטחון ולסדר ציבורי תוך שיתוף פעולה עם משטרת ראשון לציון , במבצע מתמשך לאיתור שוהים בלתי חוקיים המועסקים בבתי עסק ובאתרי בניה ברחבי העיר , זאת על מנת למגר כל תופעה של פעילות חבלנית עוינת ובתוך כך, לספק לתושבי העיר תחושת ביטחון בעיר".

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

10 בדצמבר 2015