ראשון לציון מחזקת את הקשרים עם סין

ראשון לציון מחזקת את הקשרים עם סין
זה התחיל בביקור ראש עיריית טיאנג'ין, המשיך בסיור של נציגי אקדמיה ותעשיה מסין שבאו לבחון מקרוב את מתקני המים של תאגיד המים מניב וכעת היו זה אנשי חינוך מהמדינה האסייתית שדיברו סינית עם תלמידי מקיף יא' 

כידוע, סינית היא שפה לא פשוטה ללמידה, אולם עצם העובדה שהיא השפה המדוברת ביותר בעולם, מדינות רבות בעולם משלבות אותה כאחת משפות הלימוד בבתי הספר. גם כאן, בראשון לציון, יש בית ספר שמלמד את השפה הסינית ואף מאפשר להרחיב את הלימודים לחמש יחידות לימוד. קריית החינוך השש שנתית "ראשונים" ע"ש אילן רמון מקיף יא' לבשה השבוע חג כאשר אירחה מורים ותלמידים מבית הספרCNC  בשנגחאי. התלמידים קיבלו את אורחיהם בשפתם ואף שרו את ההמנון הישראלי בסינית. האורחים מסין התארחו גם בבתי התלמידים ולמדו להכיר מקרוב את התרבות ואת מוקדי הבילוי הראשיים.

בית הספר מקיף יא' מקדם את נושא השפות מתוך מטרה שבוגריו "יהיו אזרחים ישראלים בעולם הגדול". בהמלצתה של המפקחת לשפות במשרד החינוך, תמר קהת, החלו המגעים בין הסינים לבית הספר כבר לפני מספר חודשים.

"לימוד השפה מרחיב את האופקים של התלמיד לתרבות רחוקה ושונה, יחד עם זאת, במהלך המפגש הייתה תחושה של קירבה והתחלה של ידידות נפלאה" מספרת מנהלת בית הספר, יפה ליבה.

מפגש זה הוא המשך חיזוק הקשרים בין ראשון לציון לבין סין. לפני כחצי שנה הגיע לארץ הואנג שינגואו- ראש עיריית טיאנג'ין, העיר הרביעית בגודלה בסין והעיר התאומה של ראשון לציון. שינגואו נפגש עם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור. במהלך הביקור חתמו שני ראשי הערים על מזכר הבנות להעמקת שיתוף הפעולה ולקידום הקשרים הכלכליים והמסחריים בין הערים.

הסינים הביעו עניין רב בשיתופי פעולה בתחום החקלאות, אותו מוביל עם מכון וולקני הממוקם בראשון לציון, ושימור המים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות, כפי שמוביל בראשון לציון תאגיד המים "מניב". כמו כן הובעה השאיפה לקידום שיתופי פעולה בתחומי המדע והטכנולוגיה, הפיתוח האורבני וחילופי משלחות ספורט ותרבות.

בחודש שעבר שוב הגיעו נציגים מסין, הפעם נציגי אקדמיה ותעשיה מסין שביקשו ללמוד על מתקני המים של תאגיד מניב. הנציגים הסינים התרשמו מהמערכות המתקדמות והאמצעים הטכנולוגים במערכת המים העירונית, כמו תחנת השאיבה הייחודית שמעבירה את המים שנאגרו באגמים במערב העיר אל השקיית פארקים וגינות בשכונות הסמוכות. נציין כי יוזמה זו של התאגיד מביאה לחיסכון של כחמישה מיליון שקלים בשנה.

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

10.3.2015