מחיר הברזל עולה וגנבי המתכות חוזרים

בלי מחסומים  בתקופה האחרונה מדווחים בחברה לביטחון על עלייה במקרי גניבות מתכות * 
בשבוע האחרון נתפסו שני חשודים בשני מקרים שונים עם עמודי חסימה עירוניים המיועדים לבטיחות הולכי רגל * על פי ההערכות מחיר טון ברזל נאמד בכמה מאות שקלים

איך יודעים שמחיר הברזל בעלייה? גנבי המתכות מעיזים יותר ולא בוררים מהי המתכת אותה הם גונבים ולמה היא משמשת. כך היה בשבוע האחרון, כאשר במוקד העירוני התקבל דיווח על אדם שגנב עמודי חסימה מרחוב קרל נטר ושהוא כבר הסתלק מהמקום לכיוון רחוב הרצל. ניידת החברה לביטחון ובה שני הפקחים טל אינדיק ופנג'ו סלומון יצאו למקום והחלו בסריקות במטרה לעלות על עקבות הגנב. לפתע מזהים השניים את אדם ש"מטייל"  בדרך המכבים עם עגלת סופרמרקט ובה חמישה עמודי חסימה כבדים מאוד. נזכיר כי עמודי חסימה פזורים ברחבי העיר ומטרתם לחסום גישה לשטח אותו רוצים לבודד מתנועה בדרך כלל של רכב. עמודים אלה מוטמנים באדמה ורק החלק העליון בולט מעל האדמה.

הצוות פנה לאדם ושאל אותו מהיכן הוא לקח את העמודים, הוא מיד הודה שהוא גנב אותם ושהוא יודע שהם רכוש של העירייה. מבדיקת המשטרה עולה כי לאדם עבר עשיר של עבירות רכוש וסמים. "אלה עמודים כבדים מאוד שאנחנו יודעים שיש להם ערך בשוק" סיפר הפקח טל אינדיק.

כמה ימים בודדים לאחר מכן, בערב יום שישי, במהלך סיור שגרתי של הפקחים שי חסין ורומן דוביבסקי פגשו אזרח שסיפר כי ראה אדם חשוד מסתובב עם פח זבל עירוני. הצוות סייר במקום והבחין באדם גורר פח זבל ובו כמות גדולה של עמודי חסימה. "עצרנו אותו, ביקשנו תעודת זהות ושאלנו אותו מהיכן כל העמודים" מספר חסין "הוא סיפר לנו שהוא אסף את העמודים בפח אשפה באחד הרחובות. זה הפך לטרנד, בתקופה האחרונה אנחנו נתקלים יותר ויותר בגניבות ברזל". המשטרה עיכבה את האדם לחקירה וגם הוא, כמו קודמו, מוכר למשטרה מעבירות רכוש.

על פי ההערכות, מחיר טון ברזל נאמד בכמה מאות שקלים, מה שהופך את הרכוש הציבורי לכדאי עבור הגנבים.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף כי הנחה את הפקחים להגביר ערנות בנושא: "אנו שמים לב שבתקופה האחרונה חלה עלייה במספר המקרים, לצערנו הגנבים לא בוחלים בדבר והם גונבים אמצעים המיועדים לשמירה על בטיחות הולכי הרגל.  אנחנו נפעל  בנחישות לסכל כל ניסיון כזה".

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 בדצמבר 2013