העירייה תקים מעונות סטודנטים במערב העיר

אושר בוועדת משנה לתכנון ובניה  עיריית ראשון לציון תקים 350 יחידות דיור בפרויקט מעונות הסטודנטים
 התכנית האסטרטגית לפיתוח שדרת צעירים סמוך למכללה למנהל, קורמת עור וגידים *  על שטח של כארבעה דונם יוקמו גם שטחי מסחר, חדרי לימוד, פינות ישיבה ומועדון * ראש העירייה, דב צור: "יחזק את הקשר בין המכללה לעיר ובין הסטודנטים לעיר ולנעשה בה"

וועדת משנה לתכנון ובנייה בעיריית ראשון לציון אישרה השבוע הקמת מעונות סטודנטים במערב העיר, סמוך מאוד למכללה למנהל. "זה חלק מהתכנית אסטרטגית שלנו לפתח שדרת צעירים סמוך למכללה" אמר ראש העירייה דב צור "המטרה ליצור חיים באזור גם בשעות הלילה, מעבר לשעות הלימודים, לאפשר לעיר ליהנות מתרבות ואוירה סטודנטיאליים שמייצר מוסד אקדמי, ולחזק את הקשר בין המכללה לעיר ובין הסטודנטים לעיר ולנעשה בה. וכמובן, גם לתת לסטודנטים בעיר אלטרנטיבה ברת השגה למגורים".

החברה הכלכלית ראשון לציון אמונה על הפרויקט שימוקם על ציר שדרות רבין במערב העיר בשטח של כארבעה דונם. העבודות צפויות להתחיל בחודשים הקרובים. הביצוע מוערך בכשנתיים וחצי.

בסך הכל ייבנו בפרויקט כ-350 יחידות דיור בשלושה בניינים היוצרים קומפלקס סטודנטיאלי הכולל גם רחבה ציבורית נעימה להתכנסויות. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט יעמוד על כ-13,000 מ"ר. תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה). כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. סך הכל יאכלסו את הפרויקט כ-500 סטודנטים. המחירים צפויים להיות נוחים, כמובן, ומותאמים ככל הניתן לאוכלוסיית היעד.

בקומת הקרקע מתכננת החברה הכלכלית להקים כ-600 מ"ר מסחר, בהם יפעלו בעיקר עסקים אשר יתמכו בצרכי המחייה של הסטודנטים ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדות ובתי קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד. החשיבה התכנונית לא פסחה על דגשים של תכנון בר-קיימא, והפרויקט יכלול, בין היתר, מערכות פוטו-וולטאיות וחללים לתאורה ואוורור טבעיים. בנוסף תקצה החברה הכלכלית במבנה שטחים למועדון סטודנטים, חדרי לימוד משותפים ופינות ישיבה בכל קומה. המבנה יכלול גם חנייה תת קרקעית של 50 מקומות חנייה.

בחברה הכלכלית מסבירים כי במקביל לתכנון, הם פועלים לקידום הליכי הקצאת קרקע ממינהל מקרקעי ישראל. הכוונה היא להקים מתחם ייחודי, ייצוגי ואייקוני, שיהווה מקור השראה לסטודנטים המתגוררים בו, ישתלב במרקם העירוני המתוכנן, ויתרום לעיצוב האורבאני ולפעילות בסביבה.  עוד מדגישים בחברה כי הפרויקט מיועד לכל הסטודנטים תושבי ראשון לציון הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם.

עלות הפרויקט מוערכת בכמאה מיליון ₪. תכנון הפרויקט מבוצע על-ידי משרדי האדריכלים 'קימל-אשכולות' ו'קיקה בראז'.

יש לציין עוד, כי סגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, סייע רבות בשיתוף הפעולה ודיאלוג עם המכללה למנהל "מדובר בפרויקט ייחודי ומתקדם שייתן מענה מתקדם ומודרני למאות סטודנטים ברחבי העיר. אנו עמלים ליצור את הסביבה הנוחה ביותר עבור הסטודנטים שלנו."


הדמיות: קיקה ברא"ז אדריכלים

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

4.1.2017