מנהלי בתי ספר ומנכ"לי חברות גדולות בעיר ישתפו פעולה

 החל מהשנה, יקום פורום משותף למנהלי בתי ספר ולמנכ"לי חברות גדולות בראשון לציון  שבמסגרתו יתקיימו מפגשים משותפים, הרצאות בבתי ספר וסיורים בחברות השונות

 מנהלי קריות החינוך וחטיבות הביניים בראשון לציון ייפגשו השנה עם מנכ"לי חברות גדולות בעיר במסגרת פורום משותף שנועד להפרות את שני הצדדים. הפורום שהוקם על ידי תעשיידע מיסודה של התאחדות התעשיינים בישראל ובשיתוף מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון ומשרד החינוך יכול לתרום לתרבות הארגונית בבתי הספר העוסקים בהכשרת הדור, מנגד- מנהלי המפעלים והחברות יזכו בהיכרות עמוקה עם עולם הניהול של מערכת החינוך, הבנת הדילמות של מנהלי בתי הספר וכמובן יצאו נשכרים מתרומתם לקהילה.

בין מנכ"לי החברות שישתתפו, ניתן למנות את  מנכ"ל רנואר- סרג' דרעי, מנכ"ל נמרוד תעשיות - רמי טרבולסקי, מנכ"ל ביתילי - אביב איתני, מנכ"ל קבוצת זרוע הזהב- אילן קצ'נס, מנכ"ל חברת פנדור, אודי גת, בעלי חברת אלבר-  אלי אלעזרא, מנכ"ל אינטר-לאב- רג'ין שבח, מנכ"ל הרדור- עמוס חלפון ועוד.

במהלך השנה יקיים הפורום שבעה מפגשים שיעסקו בנושאי ניהול מתקדם כשהמטרות היא לחשוף את חברי הקבוצה לניהול חדשני ומתקדם. הנושאים שיעלו על הפרק במפגשים הם: תרבות ארגונית בתעשייה, שימוש בטכנולוגיות חדישות, דרכים לפתרון בעיות בצוות, שיטות ותהליכים בקבלת החלטות בתעשייה, תמיכה בניהול פיננסי, דרכים בגיוס כספים, שיווק ופרסום, תמיכה בטיפוח  סביבת עדכנית, העצמת עובדים, מצוינות ועוד.

הפורום יתרחב גם לתלמידים ולעובדי החברות כאשר מנכ"לי החברות צפויים לבקר בבתי הספר ולקיים בהם הרצאות, אלה גם יזמינו את התלמידים וצוותי ההוראה לסיור בחברות אותן הם מנהלים.

יעל אביב, מנהלת התוכניות בתעשיידע מוסיפה: "כל הרעיון הוא דיון בסוגיות ניהוליות בשתי המערכות, כאשר מצד אחד יש מנכ"ל שמנהל אנשים ומצד שני יש מנהל בית ספר שמנהל צוותים, הניהול הוא אותו ניהול, המטרה שלנו היא להעצים את זה לשני הצדדים. יש כאן תובנות ותפוקות לשני הצדדים." בשבוע האחרון הוצגה התוכנית בהשתתפות מנכ"ל העירייה, נציגי מינהל החינוך, מנכ"לי החברות וכן נציגי התאחדות התעשיינים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

14 באוקטובר 2013