עובדי מניב השתלטו על השריפה באמצעות הביובית

 העובדים הגיעו למוסך כדי לתקן תקר בגלגל ומצאו דרך יצירתית להתגבר על השריפה שאיימה להתפשט לחומרים הדליקים במקום

"הם כמו מלאכים, אלוהים שלח אותם" אמר בעל המוסך בהתרגשות לאחר שפונה לבית החולים בעקבות שאיפת עשן

זה היה עוד יום עבודה רגיל עבור שמעון פריאנטה ולאוניד פרצ'וב, מפעילי ביובית בתאגיד המים מניב בראשון לציון. רגע לפני החג, במהלך יום העבודה אירע תקר באחד מגלגלי המשאית והם נסעו לפנצ'רייה באזור התעשייה הישן בעיר. בעודם ממתינים לסיום העבודה, הם שמעו קריאות וזעקות ממוסך שכן ממנו יצאו אנשים יוצאים בבהלה. התברר כי בתנור הצביעה במוסך הדקל פרצה שריפה גדולה שאיימה להתפשט ולהגיע למיכל סולר ענק שהיה צמוד וכן לחומרים המסוכנים שבצבעים. בתוך הכאוס. בעל המוסך עוד הספיק להוציא מספר רכבים שעמדו בסמוך, אבל האש והעשן כיסו את כל המוסך והוא היה חייב לצאת.

שמעון ולאוניד רצו למקום, ואז העלה לאוניד את הרעיון לעשות שימוש בביובית. במקרה, באותו היום הייתה הביובית מלאה לגמרי במים. אלא שהמשאית עמדה במוסך השכן ללא גלגל שהוצא לתיקון. לאוניד היה נחוש ושלף עם שמעון את הצינור. "בתוך כל ההמולה, אתה לא חושב על זה, המוסך השכן היה מרוחק מעט אבל לאוניד אמר שהצינור יגיע והתחלנו למשוך אותו".

אחד עמד על המשאית והחל לשחרר את הצינור והשני משך אותו עד למוקד השריפה, הם פתחו את זרם המים ובתוך כמה דקות ואחרי ארבעה קוב מים, הצליחו להשתלט על כל השריפה ובכך למנוע אסון. בעל המוסך, זכי אליה, כבר חשב שהכל גמור "היינו מבולבלים לגמרי, רצנו להביא מטפים מהעסקים השכנים למרות שיש לנו כאן בכל פינה, באותו רגע לא חשבנו על זה. היה כאן עשן סמיך והיו רכבים שהיה צריך להוציא אותם. החבר'ה האלה הם כמו מלאכים, אלוהים שלח אותם. אם הם לא היו מגיעים, אני לא יודע איך זה היה נגמר". במהלך האירוע, פונה זכי לבית החולים ואושפז עכב שאיפת עשן. זכי לא הספיק לומר תודה לשני העובדים והזמין אותם אליו יום למחרת, הוא חיבק אותם ואמר להם תודה. סאלי לוי, מנכ"לית תאגיד המים מניב שיבחה את העובדים ואמרה: "הם היו בזמן הנכון ובמקום הנכון, הם גילו תושייה יוצאת דופן, יצירתיות וקור רוח ועל כך אנו גאים בהם. אין לי ספק שפעולתם המהירה מנעה את התפשטות האש לחומרים הדליקים שנמצאו בסמוך".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

30 בספטמבר 2013