מרכז יעוץ לנוער נערך לפתיחת שנת הלימודים

  עם פתיחת שנת הלימודים נערך מרכז יעוץ לנוער

 מרכז הייעוץ פתוח לבני נוער וצעירים ללא תשלום, האווירה מקבלת, לא שיפוטית וישנה דיסקרטיות מלאה * בשנה האחרונה נעזרו מאות בני נוער וצעירים באנשי הצוות של המרכז * השנה הצטרף רופא נשים וזאת לאור העובדה כי מחצית מהפניות עוסקות בנושא אמצעי מניעה וחשש מהריון

 עם פתיחת שנת הלימודים נערך מרכז יעוץ לנוער בו משתתפים האגף למען הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון, לשכת הבריאות רחובות,  עמותת א.י.ת.כ.ם – דלת פתוחה ו"מכבי" שרותי בריאות.

רק בשנה האחרונה פנו ליעוץ למעלה מ-580 בני נוער וצעירים, רובם עשו שימוש ביעוץ טלפונים וחלקם הגיעו למרכז וטופלו על ידי אנשי הצוות במקום המונה עובדת סוציאלית, אחות מוסמכת, דיאטנית מומחית להפרעות אכילה ועתה גם רופא נשים, וזאת לאור העובדה כי מחצית מהפניות קשורות לנושאי אמצעי מניעה והחשש מכניסה להריון. שאר הפניות עוסקות בתזונה, קשיים אישיים ועוד.

המרכז פועל בימי שני בין השעות 14:00-18:00 ומעניק ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי: אהבה, זוגיות, אמצעי מניעה, הריון לא רצוי, מחלות מין – כולל איידס, זהות מינית, התפתחות גופנית, תזונה נבונה והפרעות אכילה. יש לציין כי האווירה במרכז נעימה, מקבלת ולא שיפוטית, המידע שניתן הינו מקיף, אמין, מקצועי , בגובה העיניים, ללא תשלום ובסודיות מובטחת. דברים אלו תורמים לאמון, לשיתוף הפעולה, להתמדה והגעה של בני הנוער למרכז.

מרכז ייעוץ לנוער הינו שירות מוכר בעיר ראשון לציון ופועל זה למעלה מ-20 שנה. מי שמרכזת את הפעילות במרכז היא עובדת סוציאלית מוריה רון המשמשת כחוליה המקשרת בין השרות לבני הנוער והצעירים הנמצאים בקשר עם אגף הרווחה בעיר. היא זמינה עבור בני הנוער גם בשאר ימות השבוע למתן ייעוץ ומענה. במהלך השנה מתקיימות על ידי הצוות קבוצות, סדנאות והרצאות במרכזי נוער, בתי ספר, מקלטים, הוסטלים, בית חם לנערות ועוד. כאשר עיקר הפעילות מתמקדת במענה פרטני וטלפוני. השנה העניק המרכז מענים קבוצתיים על פי נושאים המעסיקים את בני נוער כמו: גיל ההתבגרות, בדגש על מיניות, תזונה נכונה והיגיינה.

המרכז ממוקם בתחנה לבריאות המשפחה ברח' רופין 5, אזור גן נחום, (קרוב לרח' הרצל במרכז העיר מול התותח. קווי אוטובוס: 83,85,164,201). ניתן להגיע למרכז ללא תיאום מראש. ישנו גם מענה על שאלות דרך אתר האינטרנט  www.opendoor.org.il .

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

1 בספטמבר 2013