לא פחות מ-50 בני נוער במסיבת אלכוהול בעיר

 

צוות משותף של החברה לביטחון ומשטרת ראשון לציון לא האמין למראה עיניו * עשרות בני נוער
שחלקם היו שיכורים כלוט במסיבה שהאלכוהול היה כלול במחיר הכניסה * אפילו הברמן היה קטין
בגלל חומרת המקרה המקום נסגר ל-30 יום

"זו הגזמה פראית, לשכר חמישים בני נוער ולהעלים עין", כך מספר ראש צוות הנוער בחברה לביטחון, ערן חיים, על מסיבת האלכוהול הגדולה במועדון המערב העיר.

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בנוגע למכירת אלכוהול לקטינים, הגיע צוות משותף של החברה לביטחון ומשטרת ראשון לציון למועדון ולופט ברחוב האצל. כבר מחוץ למועדון נצפו מספר קטינים כאשר הם שיכורים כלוט. הצוות נכנס למקום ולא האמין למראה עיניו, עשרות בני נוער במסיבת אלכוהול כאשר אפילו הברמן שמכר להם את האלכוהול הוא קטין בעצמו. הצוות הפסיק את המוזיקה, נכנס לבר וגילה שם כמות עצומה של אלכוהול. הוזעקו ניידות נוספות לגביית עדויות ורישום הקטינים. מתוך כ-120 מבלים שהיו במקום, כ-50 מהם היום קטינים, רובם בני 16 ו-17. כל המבלים בני ה-18 ומעלה שוחררו לביתם. נלקחו מספר עדויות מקטינים שבעדויות סיפרו ששילמו כסף על מנת להיכנס למסיבה. מחיר הכניסה עמד על 70 ₪ וכלל אלכוהול. יש לציין שחלק מהנערים במקום היו שיכורים ובשולחנות שבהם ישבו היו כוסות מלאות בוודקה ובקבוקי אלכוהול נוספים. אם לא די בכך, חלק מבני הנוער מוכרים למשטרה ולחברה לבטחון מעבירות אלימות. בתום גביית העדויות המקום נסגר לאלתר. בעל העסק הגיע למקום וטען שנבדקו תעודות הזהות מכל המבלים והוא בטוח שהם מעל גיל 18. הוא ואחותו עוכבו לתחנת המשטרה להמשך טיפול חקירה. בשימוע שנערך ביום ראשון (11.1.14) הוחלט לסגור את המועדון ל-30 יום. בדרך כלל עסק שנתפס בפעם הראשונה מוכר אלכוהול לקטינים מקבל אזהרה, אולם מקרה זה היה חמור הן בהיקף בני הנוער שלהם נמכר האלכוהול וכן בהעלמת עין גסה של בעל המקום מהמתרחש בעסק.

בחברה לבטחון מסבירים כי בדרך כלל מסיבות אלכוהול שבהן מבלים בני נוער עם רקע של אלימות, מתדרדרות מהר מאוד מאוד לאירועי אלימות. לכן הפסקת המסיבה בשעה מוקדמת באופן יחסי, 23:00, מנעה ככל הנראה את ההשלכות הללו.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה הביטחון, רז קינסטליך, אמר: "מכירת אלכוהול לקטינים היא אסורה ומסוכנת ובעלי העסקים צריכים לדעת שאנחנו לא נוותר ולא נרפה ולא נחסוך באמצעים העומדים לרשותנו עד שנמגר את התופעה הזאת".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, הוסיף "אנו למודי ניסיון שאלכוהול מוביל לאלימות. הפעילות שלנו נועדה מצד אחד למנוע את מכירת האלכוהול לצעירים ומצד שני אנו מתמודדים עם התוצאות ההרסניות של המשקה החריף. אנו נמשיך לעמוד בצמתים הללו בחיי הלילה של הצעירים כדי שיבלו, ייהנו ויחזרו הביתה בשלום".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

11 בינואר 2015