תחרות הבניין הממחזר

תמונת תחרות הבניין המפריד

מהפיכת הפח הכתום בעיצומה ולאחר שחולקו בעיר למעלה מ-6,300 פחים, יוצאת לדרך תחרות הבניין המפריד. וועדי הבתים היכונו. הבניינים המנצחים יזכו את דייריהם בפרס כספי.
במסגרת יישום חוק האריזות, הציבה עיריית ראשון לציון 6,350 פחים כתומים ברחבי העיר לצד פחי האשפה הכחולים המיועדים לנייר ופחי האשפה השחורים המיועדים לפסולת המעורבת. המהלך אותו מוביל ומקדם אגף התברואה במינהל איכות הסביבה, לווה בהסברה ופעילויות שמקיימים פעילי סביבה בנושא איכות הסביבה ומחזור אריזות. ואכן, בכל חודש נרשמה עלייה של כשישה טונות בכמות האריזות למחזור וכבר היום נאספים 85 טונות של אריזות למחזור. כעת מבקשת עיריית ראשון לציון יחד עם האגודה לתרבות הדיור, המשרד להגנת הסביבה ותאגיד המחזור ת.מ.י.ר, לעודד את כל תושבי העיר להתגייס למשימה באמצעות תחרות הבניין המפריד.
ועדי בתים בעלי 4 דירות ומעלה, מוזמנים להירשם באתר העירייה עד לתאריך 12.8.16 ולהתחיל להפריד. הגדרת "אריזות" כוללת בין היתר, קופסאות שימורים ריקות, שקיות פלסטיק, קרטוני חלב ומשקה, אריזות של מוצרי טיפוח, מכלים של מוצרי ניקיון ועוד.
התחרות תחל ב-12.8.16 ותמשך חודשיים עד ל-15.9.16. התחרות מורכבת ממספר קריטריונים, כך שמלבד נפח הפסולת הממלא את המכל הכתום וייבדק על ידי צוות מקצועי מטעם העירייה, יבחנו קריטריונים נוספים כמו איכות הפסולת המושלכת למכל הכתום, שאלון אינטרנטי לכל ועד בית בנושא הפרדת פסולת ומחזור שיבדוק את רמת הבקיאות של המשתתפים בנושא וכן העלאת רעיונות מקוריים וישימים להטמעת הפרדה במקור ברחבי העיר.
יש להדגיש כי המשתתפים בתחרות יתבקשו לבצע הפרדת פסולת בצורה המיטבית ביותר הן מבחינת ניקיון והן מבחינת האיכות. במסגרת התחרות יחולקו פרסים בסך כולל של 25,500 ₪ לשישה בניינים שיבחרו כמצטיינים. שלושה בניינים בקטגוריה של בניינים עד 16 דירות וקטגוריה של בניינים בני 17 קומות ומעלה. הפרס הכספי למקום הראשון ינוע בין 5,000 ₪ ל-8,000 ₪.
מחזיקת תיק איכות הסביבה, חברת המועצה יפעת מאירוביץ', אמרה: "הפח הכתום מהווה נדבך נוסף בפעילות ההפרדה והמיחזור בעיר, עכשיו יוכלו התושבים להפריד את שקיות הניילון, בקבוקי השמפו וקופסאות השימורים. זהו צעד מהותי וחשוב בהקטנת הפסולת המוטמנת".
סגן ראש העירייה ומחזיק תיק תרבות הדיור, איתן שלום, הוסיף: "אני קורא לוועדי הבתים להתגייס למשימה ולהשתתף. בסופו של דבר כולם יצאו מנצחים, גם הדיירים וגם הסביבה".
לפי נתונים רשמיים, פסולת האריזות בישראל מגיעה למשקל של מעל מיליון טון, כאשר ישראלי ממוצע מייצר כ-1.6 ק"ג פסולת ליום שרובה מועברת להטמנה שמזהמת את הסביבה ומנצלת שטחים פתוחים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לכתובת המייל: Office@newcommunity.co.il או בטלפון: 03-6202065.
כתב:
יניב אוחנה, דוברות
תאריך: 30.5.16