מכללת הורים מציינת 15 שנים

מכללת הורים מציינת 15 שנים

מאות הרצאות וסדנאות * ייעוץ משפחתי מסובסד * מנחות הורים בכל מוסד חינוכי * הדרכה עד הבית * פורום הורים אינטרנטי ועוד * מכללת הורים שהוקמה להעשיר את ההורים במידע וידע למען חינוך טוב יותר לילדים שלנו תציג גם השנה- 30 הרצאות מגוונות לקהל הרחב ללא תשלום

מכללת הורים בראשון לציון, שהוקמה על ידי מינהל החינוך בעירייה לפני 15 שנים, הפכה זה מכבר למוסד חינוכי להורים בולט בעיר שמושך אליו אלפי הורים מדי שנה. כך למשל- כל הרצאה שכמובן פתוחה לציבור הרחב ללא תשלום, מלאה מפה לפה. הנושאים מגוונים ופונים להורים מגיל הרך ועד לבוגרים. השנה, לראשונה, יוספו הרצאות גם להורי פעוטות- מזחילה ועד גיל שלוש. הרצאות לדוגמא לגילאים אלה- גבולות עם פעוטות, מעורבות אבהית, הפרעות קשב וריכוז אצל פעוטות, גמילה מחיתולים ומשחקים בגיל הינקות. כל ההרצאות מועברות על ידי אנשי מקצוע בתחום כמו מנחת הורים, פסיכולוג התפתחותי, מדריכה להתפתחות תינוקות ועוד.

לצד ההרצאות, מציעה מכללת הורים שורה ארוכה של סדנאות בעלות מסובסדת. הסדנאות שבועיות ומאפשרות להורים לקבל כלים להתמודדות בכל אחד משלבי ההתבגרות של הילדים, החל מעיסוי לתינוקות, דרך סדנא לאמהות ובנות ועד לתמיכה בילדים והורים בהליך גירושין.

ההרצאות והסדנאות הן לא הכל, מכללת הורים מפעילה גם מנחות הורים בכל מוסדות החינוך בעיר ובאשכולי גנים. מנחת ההורים מלווה מפגשים קבועים עם ההורים ונותנת מענה במגוון נושאים.

סל השירותים העירוני של מכללת הורים כולל גם מפגש תמיכה הכוונה וייעוץ אישי או טלפוני על ידי עובדת מאגף שירותי פרט בעירייה, פורום הורים אינטרנטי בכתובת http://www.horim-rishon.org.il/hebrew/Forum , יעוץ והדרכה עד פתח הבית בתשלום עם מטפלת משפחתית וזוגית, ייעוץ משפחתי מסובסד ועוד.

מנהלת מכללת הורים, ליליאן ללום, מציינת כי מטרת המכללה היא לעודד דיאלוג בין המערכת המשפחתית והמערכת הבית ספרית, להכשיר הורים  בתחום ההורות והתחומים פדגוגיים ולימודיים, להקנות כלים וידע להורים ליצירת דיאלוג במשפחה ועוד "חשוב לנו להבהיר להורים עד כמה הם גורם משפיע בהתמודדות של ילדיהם מול השפעות ולחצים חברתיים. אני קוראת להורים להצטרף לקהילה גדלה והולכת של הורים לומדים ומקיימים הורות ישראלית איכותית ומשמעותית".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 בנובמבר 2014