ראש העירייה במכתב הערכה לפקחים

"אתם מגיעים ראשונים לכל אירוע, מסייעים, מחלצים, פותרים בעיות ונותנים מענה"

המכתב נשלח לכל עובדי החברה על רקע נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המציבים את ראשון לציון, שנה אחר שנה, בראש רשימת הערים הגדולות בתחושת הביטחון של התושבים באזור מגוריהם

ראש העירייה, דב צור, מודה לפקחיות והפקחים במכתב תודה המדגיש את תרומתם של הפקחיות והפקחים לתחושת הביטחון הגבוהה של תושבי ראשון לציון, וזאת על פי סקר שפרסמה לאחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. "לאחרונה התבשרנו כי העיר ראשון לציון מדורגת במקום הראשון, מבין הערים הגדולות, בתחושת הביטחון של תושביה. הישג זה הוא לא מקרי – הוא תוצאה, בראש ובראשונה, של עבודה קשה ומסורה שלכם, וזו ההזדמנות שלי לומר לכם, בשמי ובשם תושבי העיר – תודה".

על פי הסקר, 90.9 אחוז מתושבי העיר חשים תחושת בטחון אישי באזור מגוריהם. הנתון הגבוה ביותר מבין שמונה הערים הגדולות בישראל. נתון זה מצטרף לסקרים שנערכים מדי שנה ומציבים את ראשון לציון בצמרת הערים בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר. בנתון ממוקד יותר הבוחן את אחוז בני העשרים ומעלה המרגישים בטוח ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשכה, ראשון לציון ראשונה מבין שמונה הערים הגדולות עם 79.5%.

צור המשיך וכתב: "אתם הסיירת שלנו, הפנים של העירייה בשטח, מגיעים ראשונים לכל אירוע, מסייעים, מחלצים, פותרים בעיות ונותנים מענה. האנושיות, המסירות והמקצועיות שלכם הם שעושים את ההבדל ומציבים את ראשון לציון בראש בתחושת בטחון התושבים, שנה אחר שנה. ואת זה לא אני אומר -  אלא התושבים. אני יודע כי העמידה בחזית היא לא קלה. התסכול הרב שנצבר בקרב תושבים לא פעם מופנה אליכם. את העבודה הקשה הזו, שלעיתים לא מתגמלת דיה ולא תמיד מוערכת על ידי התושב, אתם עושים ברגישות, סובלנות ומקצועיות, ועל כך הערכתי הרבה."

סקר ביטחון אישי 2015 הוא סקר שוטף שמבוצע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בהזמנת המשרד לביטחון הפנים. מטרתו העיקרית להפיק אומדן לתחושת הביטחון האישי של הציבור. אוכלוסיית הסקר היא האוכלוסייה הקבועה של מדינת ישראל, בני 20 ומעלה במשקי בית. ממצאי הסקר משמשים לתכנון ולקביעת מדיניות מבוססת נתונים במשרד לביטחון הפנים. סקר זה מחזק את הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2015, המציב את ראשון לציון במקום השני מבין שמונה הערים הגדולות בנושא בטחון.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך: "כמחזיק תיק הביטחון אני שמח לראות כי ראשון לציון שוב ניצבת בראש בכל הנוגע לתחושת הביטחון האישי של תושביה. החברה לביטחון ולסדר ציבורי חולשת על תחומי פעילות רבים ומגוונים הנוגעים לביטחון האישי של כל אחד ואחת מאתנו, החל מביטחון שותף ומניעה מתמדת של פעילות עבריינית 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, כלה באבטחת מוסדות חינוך ועד מוכנות לשעת חירום, בנוסף הושקעו משאבים חסרי תקדים בפרויקט "מבט ראשוני" הטומן בחובו הקמת מערך מצלמות, תקשורת שליטה וצפייה כל העת. עיריית ראשון לציון בהובלת ראש העירייה, דב צור, תמשיך לעשות למען איכות חיי התושב והעלאת תחושת הביטחון האישי בעיר".

 צילום: חורחה נובומינסקי

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

20 בדצמבר 2016