מפגש בן דורי מרגש

מנהלת בית הספר "אל מנאר" בלוד, עביר אלזברגה, קיבלה את פני תלמידי בית הספר נווה עו"ז מראשון לציון במסגרת מפגש בין דורי מרגש וייחודי של בתי ספר מן מגזר הערבי לבין המגזר היהודי.

היוזמה החלה בחופשת הקיץ האחרונה כאשר מנהלת בית הספר נווה עו"ז דורית קראדי והרכזת לחינוך חברתי ריני אוחיון העלו רעיון לחבר בין שני בתי ספר על מנת לחשוף בפני התלמידים את מאפייני התרבות של המגזר דובר השפה הערבית. היוזמה קרמה עור בסיועה של אורנה דרום אשר ערכה את החיבור בין רכזות החינוך החברתי בבתי הספר- ריני אוחיון וספיה חסונה זבידה מבית הספר "אל מנאר" בלוד. השתיים ישבו על בניית תוכנית מפגשים שמטרתה להפגיש בין שתי הקבוצות ולספר את סיפור התרבות המאפיינת של כל אחת מהן. כבר מהמפגש הראשון ניתן היה לראות ולהיווכח כי יש כל כך הרבה קווים לדמיון בין שתי התרבויות וחשיפתן לתלמידים עשויה לקרב ובין התלמידים.

קבלת הפנים בבית הספר בלוד הייתה חמה ולבבית וכללה ברכות של שתי המנהלות, טקס פולקלור קצר, ארוחה אותנטית, שירים וריקודים ברוח התרבות בהם לקחו חלק תלמידים , מורים וסבים וסבתות משני בתי הספר.  

"כדי להגשים חלום אחד ישן יש צורך במיליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם" ציטטה מנהלת נווה עו"ז, דורית קראדי, מתוך השיר "מקום בלב" והמשיכה "מיליון חולמים שלא אוטמים את אזניהם. שמוכנים אל החלום להתקרב, שיכולים להתאהב, להתחייב ולגלות שעוד נשאר להם מקום בלב. עביר אלזברגה הוסיפה: "לעיתים אין צורך במיליון, גם שתי קהילות קטנות מהוות התחלה להגשמת חלום ישן".

צילום באדיבות בית הספר

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 בנובמבר 2016