יום זכויות האדם במכללה למנהל

לציון יום זכויות האדם החל היום, 10/12, סטודנטים מהמסלול האקדמי המכללה למינהל יצרו סרטונים בנושאי חופש ביטוי, זכויות קבלן ודיור ציבורי

  •  הסרטונים הוקרנו במסגרת תחרות שקיימה הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא הפועלת בבית הספר למשפטים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. גובה הפרס 10,000 ₪.
  •  הסרטון שזכה במקום הראשון עוסק בזכות לחופש הביטוי.
  • עמוס לאור, סטודנט לתואר שני בבית ספר למשפטים, שלקח חלק ביצירת הסרטון: "היה לנו חשוב להמחיש מגוון רחב של סיטואציות שבהם חופש הביטוי מהותי, כאשר הרציונאל היה לבחון מה היה קורה אלמלא היה חופש ביטוי בישראל".

לכבוד ציון יום זכויות האדם שמתקיים ביום חמישי ה-10.12 הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא הפועלת בבית הספר למשפטים, המסלול האקדמי המכללה למנהל קיימה תחרות סרטונים קצרים העוסקים בזכויות אדם בעלות חשיבות מיוחדת בישראל. גובה הפרס 10,000 ₪.

סטודנטים מבתי ספר לעיצוב, פסיכולוגיה ומשפטים לקחו חלק בתחרות ושלושה סרטונים העוסקים בנושאים של חופש הביטוי, דיור ציבורי ועובדי קבלן, עלו לגמר.

הסרטון שזכה במקום הראשון עוסק בזכות לחופש הביטוי. את הסרטון יצרו הסטודנטים אלי ביטון, יעל אסולין ברבי, יעל קלמן ועמוס לאור. בסרטון הסטודנטים עורכים מניפולציות שונות לשלילת חופש הביטוי: צנזורה, השתקה, עיוות קול ומחיקה ויזואלית. למשל, הורדת הצבעים מדגל הגאווה. בעקבות אירועי סתימת הפיות בשנים האחרונות הסטודנטים מעלים שוב את השאלה איפה עובר הגבול לחופש הביטוי.

 עמוס לאור, סטודנט לתואר שני בבית ספר למשפטים, שלקח חלק ביצירת הסרטון: "במסגרת עבודתי באגודה לזכויות האזרח אני נתקל פעמים רבות במקרים של הגבלת חופש הביטוי למשל בהפגנות. במקרים בהם יש מתיחות זה אפילו עוד יותר בולט מאחר והנטייה הטבעית שלנו היא לא לשמוע דעה שונה משלנו וזה מצב מסוכן. בהליך העבודה על הסרטון היה לנו חשוב להמחיש מגוון רחב של סיטואציות שבהם חופש הביטוי מהותי, כאשר הרציונאל היה לבחון מה היה קורה אלמלא היה חופש ביטוי בישראל".

במקום השני זכה סרטון בנושא דיור ציבורי של הסטודנטים ירדן קלטר, ישראל קלוסקה, דימה מוציק ועדי פרלמוטר. במחאה החברתית בקיץ 2011 נושא הדיור הציבורי הובא לידיעתו של הציבור ומאז לא רק שלא היה שינוי, אלא חלום הדירה רק הולך ומתרחק מצעירים רבים. לכן, הסטודנטים בסרטון קוראים לצופים לחזור לרחובות ולקחת חלק אקטיבי במאבק על הבית.

סרטון בולט נוסף עסק בהפרת זכויות עובדי קבלן, של הסטודנטים יואל שרביט, ליאור שפינדל, גל אלון ואביטל אושרי. במסגרתו, הסטודנטים מגוללים את סיפורם של שלושה עובדי קבלן מתחומי עיסוק שונים ומפתיעים: מאבטח, קלדנית ועובדת הייטק. הסטודנטים מצביעים על כך ששום תחום לא "מוגן" מהתופעה ומהפרת זכויות של עובדים רבים במשק הישראלי, ושהגיעה העת להפסיק את האפליה ולשנות את מצבם של העובדים השקופים.  

 

יסמין לידסקי | Yasmine Lidsky
יועצת תקשורת |   Media Consultant
נייד 050-7417000 Mobile
טלפון 03-6874055 Tel | פקס 03-6871524 Fax