מנהרת הרוח הראשונה בישראל

מנהרת הרוח הראשונה בישראל

על גדות האגם בראשון לציון  לראשונה בישראל: מנהרת רוח המאפשרת לכל אחד לעוף!

אם עד היום הקונספט של צניחה חופשית גרם לכם לפיק ברכיים, יש לכם תקווה חדשה, בלי מטוס, בלי 12,000 אלף רגל מעל הקרקע ובלי תלות במזג האויר. מנהרת הרוח חדשה שתיפתח בחודש נובמבר הקרוב, מדמה את חוויית הצניחה החופשית אחד לאחד ומאפשרת לילדים החל מגיל 3, מבוגרים ונכים ליהנות מחוויית תעופת הגוף האנושי.

מנהרת הרוח הראשונה בישראל מוקמת בימים אלו על גדות האגם במערב ראשון לציון, בסמוך למתחם היס פלאנט והסופרלנד. השבוע הונחה אבן הפינה למתקן במעמד ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק התרבות, קרן דנה-ג'דה, מנכ"ל העירייה, בכירי העירייה ומנהלי חברת פלייבוקס (flybox), המקימה את המתקן. את הקמת הפרויקט מלווה מטעם העירייה יועצת ראש העירייה לתיירות, לימור ברזילי.

חברת פלייבוקס מורכבת ממומחי צניחה חופשית שזיהו את טרנד מנהרות הרוח בעולם והחליטו לייבא את האטרקציה לישראל. מנכ"ל חברת פלייבוקס, עמרי ליטוין, אומר כי מנהרות הרוח  החלו כמתקן אימונים לספורטאי צניחה חופשית, המתחרים בליגות שונות ברחבי העולם. עם הזמן, מנהרות הרוח הפכו לאטרקציית בילוי לכל המשפחה, במיוחד לאנשים שמבקשים לחוות את חוויית תעופת הגוף בחלל סגור ובטוח. ליטוין מדגיש כי היתרון במנהרות הרוח הוא זמן אויר בלתי מוגבל, "צניחה ממטוס מאפשרת 45 שניות של זמן אויר, כאן, אנחנו מתחילים משתי דקות ויכולים להמשיך ללא הגבלה".

ברחבי העולם קיימות 100 מנהרות רוח וזו הראשונה שמוקמת בישראל. עלות המתקן כולו מוערכת בכ-30 מיליון שקלים. את החוויה של התעופה משיגים באמצעות מערכת של משאבות שמזרימות אויר לתוך פיר שגובהו 14 מ' וקוטרו 4.3 מ'. מנהלי החברה מציינים כי בעולם הפך הטרנד לענף ספורט של ממש, וכי עם הקמת המתקן בישראל יחלו לפעול ליגות לילדים,לספורטאים ולנכים  בתחום תעופת הגוף במנהרות הרוח.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר בטקס הנחת אבן הפינה, כי פארק האגמים בראשון לציון הולך אט אט והופך למרכז בילוי, תיירות ונופש שוקק. לצד האגמים המרהיבים, מסלולי האופניים ושבילי ההליכה, בפארק האגמים תוכלו למצוא את הסופרלנד, מתחם היס פלאנט, אמפיפארק livepark מבית זאפה להופעות חיות, אצטדיון כדורגל וכעת מנהרת רוח. העירייה, יחד עם משרד התיירות והחברה הממשלתת לתיירות, פועלת להקמת טיילת עץ סביב האגם, שחלקה כבר הוקם, ופיתוח אטקרציות נוספות באזור. צור הוסיף, כי ראשון לציון מציעה היום מגוון של חוויות מדהימות, מבלי לצאת מהעיר.

 כתבה: טליה סומך -  פינגולד, דוברת העירייה

 

22 בפברואר 2014