משלחת מהעיר התאומה בסין, טיאנג'ין, הגיעה לביקור בעיר

"בסין יש לנו את הכסף, אבל חסר לנו הידע שיש לכם כאן בראשון לציון ובישראל"  משלחת מהעיר התאומה בסין, טיאנג'ין, הגיעה לביקור התרשמות בנושאי איכות סביבה ובנייה ירוקה * יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעיר וחברי משלחתו בחנו הרחבת שיתוף הפעולה בין הערים בתחומים מובילים אלה

 משלחת רמת דרג של אנשי מקצוע מטיאנג'ין, העיר התאומה של ראשון לציון, המונה שישה בכירים בתחומי איכות הסביבה ופיתוח נוף עירוני, הגיעה לביקור בעיר במטרה לראות מקרוב וללמוד כיצד פועלת העירייה בתחומי בניה אורבנית,  בניה ירוקה ואיכות הסביבה.

חבר המועצה, מיכאל רייף, מחזיק תיק קשרי חוץ ותיירות, פתח את המפגש וציין את הקשר המיוחד בין הערים ואת היכולת והרצון של אנשי המקצוע בעירייה לתרום לעמיתיהם הסינים.

האדריכל חיים לשם הציג את נושא פיתוח העיר והבניה ירוקה, ומנהל אגף איכות הסביבה, צבי מילשטיין, הרחיב בנושאים עליהם הוא אמון במסגרת תפקידו.

ראש המשלחת הסינית, שן ייאי, המכהן בעירו כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה ונוף עירוני, התעניין מאוד בכל הנושאים, ושם את הדגש על נושאי הפסולת וההשקיה בגינות.  בפתח דבריו אמר האורח: "אנו שמחים מעצם העובדה שניתנה לנו ההזדמנות להגיע לישראל, ובמיוחד לראשון לציון, כדי לשמוע וללמוד מהידע הרחב של העם הישראלי. בטיאנג'ין יש לנו את הכספים ואת המקום, אבל חסר לנו הידע כדי להניע דברים כמוכם."

ייאי הביע את רצונו לשלוח לראשון לציון אנשי מקצוע נוספים מעיריית טיאנג'ין, במטרה ללמוד מקרוב על שיטות העבודה והתכנים במגוון נושאים.

מחזיק תיק קשרי החוץ והתיירות, מיכאל רייף: "שתוף הפעולה שלנו עם העיר התאומה שלנו בטיאנג'ין הוא פורה ומבורך. אנו שמחים לחלוק את הידע הרב של אנשינו במגוון תחומי חיים ולסייע לעמיתינו מסין לפתח את הנושאים החשובים האלה גם בעירם."

נזכיר כי לפני כשנה וחצי ביקר בעיר ראש עיריית טיאנג'ין, הואנג שינגואו ונפגש עם ראש העירייה דב צור. במהלך הביקור חתמו שני ראשי הערים על מזכר הבנות להעמקת שיתוף הפעולה ולקידום הקשרים הכלכליים והמסחריים בין הערים.

המשלחת הגיעה לביקור בעיר במטרה ללמוד על האופן שבו עוסקת העירייה בהתחדשות עירונית, לחזק ולפתח את הקשרים הקיימים ולבחון אפיקים חדשים של שיתופי פעולה.

הסינים הביעו עניין רב בשיתופי פעולה בתחום ההתחדשות עירונית, שימור המים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות, כפי שמוביל בראשון לציון תאגיד המים "מניב" ובתחום החקלאות בשיתוף המכון הוולקני הממוקם בעיר.

כמו כן הובעה השאיפה לקידום שיתופי פעולה בתחומי המדע והטכנולוגיה, הפיתוח האורבני וחילופי משלחות ספורט ותרבות.

אמיר מרום, מ"מ דוברת העירייה

21 בדצמבר 2015