משרד הבריאות קבע: תושבי העיר יכולים לשתות ללא דאגה

 

משרד הבריאות דגם מים במספר נקודות שונות ומצא 100% תקינות בכולם * מנכ"לית תאגיד המים מניב: "השמירה על איכות המים היא נר לרגלנו" *  

משרד הבריאות הגיש לאחרונה דו"ח דיגום ואיכות של המים בראשון לציון הקובעים 100% תקינות בכל המוקדים שנבדקו. תאגיד המים מני"ב מבצע מדי שבוע מספר דגימות מים אקראיות וכן בהתאם לפניות ציבור, כשהמטרה היא לעקוב על איכות המים ולוודא שהם עומדים בתקני משרד הבריאות באספקת המים לתושבים.

בהתאם לחוק המים, הגיש משרד הבריאות תוכנית דיגום שנתית שכללה למעלה מ- 1000 בדיקות בקטריאליות ובדיקות כימיות במקורות מים שונים ברחבי העיר, ביניהם מאגרים, בארות, מערכות כיבוי עירוניות ועוד. הבדיקות נשלחו למעבדות מוסמכות על ידי משרד הבריאות ושם כאמור, הן עוברות בדיקה על ידי כימאים מוסמכים.

רפי אזואלוס, מפקח נפתי לבריאות הסביבה ממשרד הבריאות, בירך על אחוז ביצוע ותוצאות מושלם. מנכ"לית תאגיד המים מניב, סאלי לוי, הוסיפה: "השמירה על איכות המים בעיר היא נר לרגלנו, ואנו מקפידים ומחמירים יותר מאשר אנו נדרשים וזאת על מנת לספק לתושבים את המים האיכותיים ביותר. תושבי ראשון מקבלים מים באיכות  גבוהה ובטעם מצוין", תוצאה זו חוזרת על עצמה מידי שנה.

האיכות המצוינת של המים המסופקים לתושבים הינה תוצאה של עבודה יום יומית מאומצת של עובדי התאגיד בכל המישורים. מחצית ממי השתייה המגיעים לתושבים נשאבים מרשת בארות הפרוסות ברחבי העיר. הפעלת הבארות נעשית בפיקוח על ידי עובדי התאגיד.

רשת המים העירונית הינה רשת חדשנית כאשר מידי שנה מוחלפת צנרת מים בהיקף של כ- 15     מיליון ₪, בזכות חידוש הצנרת מגיעים לברז מים באיכות טובה יותר.המים מוזרמים לרחבי העיר באמצעות מערכת משאבות חדשנית המתוחזקת באופן שוטף ובצורה מיטבית.

מערכת הזרמת המים מבוקרת ונשלטת 24 שעות ביממה על ידי מערכת בקרה חדשנית ומשוכללת. בקרי מניב עוקבים אחר המערכת 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה על מנת שתושבי העיר יוכלו ליהנות ממים מצוינים כל יום כל השנה.

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

31 באוגוסט 2014