להקת המחול של ראשון לציון תייצג את ישראל

  משרד החוץ בחר בלהקת המחול של ראשון לציון לייצג את ישראל בקונגרס הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער

בזמן שחגגתם את פסח, להקת המחול "נדין אנימטו" הייתה הלהקה הישראלית הראשונה אי פעם שייצגה את ישראל בתחרות הגדולה ביותר למחול שהתקיימה בניו יורק * שבע תלמידות מחוננות סוללות את דרכן לצמרת עולם המחול העולמי

לחלקנו ההישג שנרשם בחודש האחרון לזכות ראשון לציון בתחום המחול לא אומר הרבה, אבל אם תקבילו את זה לכדורגל, אז דמיינו שישראל העפילה למונדיאל, לא פחות. בפעם הראשונה אי פעם, השתתפה להקת מחול ישראלית בתחרות המחול הגדולה בעולם - YAGP שהתקיימה בחודש האחרון בניו יורק. הלהקה מאקדמיה נדין ייצגה בגאווה את ישראל, ובתוך כך את ראשון לציון.

בסוף החודש הקרוב תרשום הלהקה היסטוריה נוספת כמי שנבחרה על ידי משרד החוץ לייצג את ישראל בקונגרס אסטיז' העולמי שיערך בוורשה, פולין. אסטיז' הינו הארגון הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער. רמת התחרות דורשת מהילדות משמעת, ריכוז, השקעה ותמיכת הורים טוטאלית על-מנת להצליח להגיע להישגים אלו. שבע תלמידות בנות 10 עד 12 שנבחרו בקפידה, צברו במשך שנתיים ניסיון וידע בשיעורי בלט, פוינט, מודרני וקינטיקה אינטנסיביים המועברים בשיטת "נדין אנימטו" והן החלו להתמודד בתחרויות בינלאומיות.

המטרה ששמות לעצמן בנות הלהקה היא ללכת אחר גאיה בומר ימיני, בתה של נדין, המקימה, היוצרת והמנהלת של להקת נדין אנימטו והאקדמיה למחול. גאיה הייתה הראשונה אי פעם שייצגה את ישראל בתחרות כהשתתפות יחידה ואף זכתה במקום הראשון כשהייתה בת 11 בלבד. הבנות כבר קטפו הישגים ראשונים כאשר זכו במקום הראשון בתחרות "Opus Ballet"  בפירנצה, איטליה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

11 במאי 2014