"מתגשרים יחד"- סיוע ביישוב סכסוכים בהסכמה בין בני זוג

מיזם חדש במינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון: "מתגשרים יחד"- סיוע ביישוב סכסוכים בהסכמה בין בני זוג

המודל מציע הליך גישור ייחודי על ידי צוות מגשרים מקצועי המונה עו"ד ומטפל כמו פסיכולוג או עובד סוציאלי המשלימים זה את זה בהיבטים המשפטיים והרגשיים * במרכז הגישור שמפעילה מחלקת קהילה בעירייה לוקחים חלק כמאה מתנדבים

נמצאים בצומת דרכים בזוגיות? המיזם "מתגשרים יחד" הוא בדיוק בשבילכם. בימים אלה מושק המיזם שהינו פרי שיתוף פעולה של מחלקת קהילה במינהל לשילוב חברתי, מ.נ.ע מרכז זכויות נשים עירוני במשרד לקידום מעמד הנשים ועמותת מכוונים מעלה.

המיזם מציע סיוע ביישוב סכסוכים בהסכמה בין בני זוג ושם דגש על התהליך ועל התקשורת הבין אישית. המודל מבוסס על התובנה שמדובר באירוע מורכב המלווה ברגשות רבים ומציע הליך גישור ייחודי על ידי צוות מגשרים מקצועי המונה שני אנשי מקצוע: עו"ד ומטפל/ת (עו"ס, פסיכולוג/ית וכד'),  המשלימים זה את זה בהיבטים המשפטיים והרגשיים.

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי: "גירושים וסכסוכים במשפחה הם נושא טעון במיוחד, ולפירוק התא המשפחתי יש השלכות לא פשוטות על כל אחד מבני המשפחה. מרכז הגישור העירוני שפועל במחלקת קהילה חבר למנ"ע ופיתח שירות המסייע לזוגות בסכסוך להגיע להסדר בדרכי שלום תוך שמירה על דיאלוג והרגעת הסכסוך. בפרויקט המדהים הזה מתנדבים עורכי דין ועובדים סוציאליים, יחד הם מגשרים בין בני הזוג ומביאים איתם ראייה משפטית וטיפולית כאחד. תודה לכל העוסקים במלאכה על פיתוח שירות חשוב זה לטובת תושבי העיר."

מנהלת מחלקת קהילה, מלי בן-משה, מזמינה את תושבי העיר להשתמש בשירות שלנו ומוסיפה: "הליך גישור מאפשר שיח ודיאלוג בין בני הזוג, מונע הליכים משפטיים ארוכים ויקרים, חסכון בהוצאות ובזמן וכמובן יוצר תשתית לשיתוף פעולה הורי גם לאחר ההסכם במידה ומדובר בתיק גירושין".

מנהל מרכז הגישור, עידו מאיר, סיכם: "השירות מיועד לזוגות המעוניינים בהליך גישור שמטרותיו הינן -  גירושין, בניית הבנות והסכמות והגעה לשלום בית, זוגות המעוניינים בכתיבת הסכם טרום נישואין, או לחילופין זוגות שבידם הסכם גירושין קיים אך מעוניינים לפתוח אותו מחדש ולהגיע יחד להבנות. כדי להיכנס להליך גישור זוגי הצדדים צריכים להיות בעלי מוטיבציה ורצון לקחת בו חלק".

המיזם "מתגשרים יחד" פועל במסגרת מרכז גישור ודיאלוג קהילתי עירוני "הראשון בגישור" הפועל מזה חמש וחצי שנים על ידי מחלקת קהילה שבמינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון. מטרת המרכז היא ליישב סכסוכים בהסכמה בין שני צדדים או יותר, המבוסס על ההבנה כי לצדדים בסכסוך הכוחות והידע אודות הפתרון הטוב ביותר עבורם. בתקופה האחרונה צבר המרכז תאוצה וכמאה מתנדבים רבים לוקחים בו חלק.

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 בספטמבר 2015