עוד מתחם עסקים אושר!

הועדה המחוזית אישרה תב"ע פארק האגמים

אחרי אישור מתחם העסקים הענק "מתחם האלף" ותכנית "ראשון איילון", אושרה גם תוכנית למסחר, תעסוקה, מלונאות ותיירות סביב אגם ראשון ועל שטח של 1200 דונם

לא עוצרים. הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית בניין עיר - פארק האגמים. מדובר על מתחם המשתרע על שטח של 1249 דונם וכולל את אגם ראשון. 38 אלף מ"ר מיועדים למסחר, 183 אלף מ"ר עבור תעסוקה ו -35 אלף מ"ר עבור מלונאות ותיירות. זהו המתחם הדרומי מבין שלושת מתחמי העסקים במערב העיר.

המתחם הצפוני- ראשון איילון- המשתרע על שטח של כ-500 דונם ממוקם צפונית למתחם האלף, אזור תעשיה וותיק וקיים שיחדש את פניו בתוכנית "ראשון איילון" אשר אושרה בוועדה המחוזית לפני כחצי שנה. מדובר בתוספת זכויות בנייה ושינוי שימושים מתעשייה ומלאכה מסורתית לתעסוקה, מסחר ותעשיה עתירת ידע, ובתוספת זכויות שכמעט מכפילות את הקיים היום, דרומה ממנו- מתחם האלף- תוכנית הדגל של ראשון לציון שאושרה לפני כחצי שנה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה. המתחם מהווה את עתודת הקרקע המשמעותית ביותר לפיתוח העיר, הנהנה מיתרון מיקום מובהק בהיותו סמוך לתחנת רכבת משה דיין על קו תל אביב אשדוד, לקווי רכבת קלה עתידיים, נגישות לכבישים ארציים (20 ו – 431 המגיע ישירות למתחם), בסמיכות לשני צירי הרוחב העיקריים של ראשון לציון – שדרות משה דיין / רחבעם זאבי ושדרות רבין, וכן בשל קרבתו לחוף הים. התכנית במתחם כוללת 1.7 מיליון מ"ר לעסקים ומסחר מקומי  ו-5,500 יחידות דיור.

ועתה גם המתחם השלישי, הדרומי מבניהם – הוא פארק האגמים – שמשלב בין שימושי פנאי ונופש , אטרקציות ותעסוקה מתקדמת ומסחר. ראוי לציין כי תכנית זו היא חלק מאזור הנופש המטרופוליני המערבי של העיר, ועל כן דואגת לשמירה על ערכי הטבע העירוני הקיימים דרומה משם, אל עבר הנקיק (גוף מים נוסף האוגם מי ניקוז המובלים לאזור זה). העירייה מקדמת תכנון לאזורים האקסטנסיביים כתנאי לקידום הפיתוח מצפון.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אשר מוביל באופן אישי את התוכניות מאז כניסתו לתפקיד, מציין: "אלו תהליכים ארוכים, מורכבים ולא פשוטים כלל. אבל אט אט תופסת ראשון לציון את מקומה הראוי בזירת העסקים של מדינת ישראל. עמלנו במשך שנים כדי להגיע לרגע הזה שבו נוכל להציע לגופים גדולים במשק לעבור אלינו וליהנות מנגישות, מיקום מרכזי וחדשנות. גופים גדולים כמו ידיעות אחרונות, בנק בינלאומי, קבוצת דיסקונט ועוד הביעו בנו אמון ורואים בראשון לציון מקום משכנם."

 קרדיט: טוטם הדמיות

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 בנובמבר 2016