מתחם עסקים שורק צפוי לקלוט חברות ענק נוספות

מתחם שורק - בניה
 

ראשון לציון – מרכז העסקים החדש של ישראל: מתחם עסקים שורק צפוי לקלוט חברות ענק נוספות בשנת 2015

חמש חברות חדשות ואלפי מקומות עבודה חדשים במתחם שבו פועלים היום איקאה, קוקה קולה, אלבר ועוד * מתחם שורק המשתרע על שטח של 475 דונם צפוי לקלוט במהלך 2015 חברות ענק כמו צ'מפיון, בנק בינלאומי, טלקר, ועוד

החזון להפוך את ראשון לציון למוקד מרכזי לעסקים הולך וקורם עור וגידים.מתחם שורק הממוקם בדרום העיר ומוכר לרוב כמקום משכנו של איקאה צפוי להתרחב בשנתיים הקרובות בקצב חסר תקדים. כבר בשנת 2015 צפויות להצטרף למתחם חמש חברות גדולות שצפויות להעביר למתחם את רוב הפעילות שלהם על שטחי ענק ובמסגרת זו לגייס אלפי עובדים נוספים. בין החברות שצפויות להצטרף ללובינסקי, קוקה קולה, רנואר, אלבר, חברת החשמל וכאמור איקאה, ניתן למנות את חברת המחשוב של בנק בינלאומי, צ'מפיון מוטורס, טלקר, בלורן, וצ'מפיון מוטורס, אשר מפויות לעבור במהלך שנת 2015 ועוד חברות כגון מכשירי תנועה, UTI, קומט את פרוגרס ועוד חברות הנמצאות בתהליך מעבר למתחם. גם החברות הגדולות שכבר פועלות במתחם צפויות להתרחב משמעותית כאשר חברת לובינסקי מתרחבת בכ-50 דונם וצפויה לקלוט עוד 500 עובדים וקוקה קולה שתגייס כ-150 עובדים נוספים. גם לחברת החשמל ואלבר תוכניות עתידיות להתרחב ולקלוט עובדים נוספים.

יש לציין עוד כי עיריית ראשון לציון מקדמת תוכנית להקים במקום מרכז ירידים על פני שטח של 200 דונם שצפוי להוות תחרות למרכז הירידים בתל-אביב.    

נזכיר כי מתחם שורק הוא אחד ממתחמי העסקים המרכזיים שמפתחת העירייה במסגרת תכנית המתאר החדשה רץ 20/30 שאושרה לאחרונה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. מתחמי עסקים נוספים הכלולים בתוכנית- "ראשון איילון" במערב העיר המשתרע על שטח של כ-500 דונם. במתחם כיום פועלים בעיקר בתי מלאכה קטנים ומפעלי תעשייה בקומות נמוכות על פי המאושר בתב"ע. התוכנית החדשה, באם תאושר, כמעט ותכפיל את זכויות הבנייה בקרקע. משמעות הדבר- הקמת רבי קומות לעסקים והייטק.  מעבר לכביש- לאורך שדרות רחבעם זאבי, הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בחודש שעבר להפקיד בתנאים את תכנית מתחם האלף של עיריית ראשון לציון הכוללת 1.7 מיליון מ"ר לעסקים ו-4,900 יחידות דיור. מתחם האלף הינו שטח של אלף דונם (דיונות חול) במערב העיר ממערב לנתיבי איילון. המתחם האמור מהווה את עתודת הקרקע המשמעותית ביותר לפיתוח העיר, הנהנה מיתרון מיקום מובהק בהיותו סמוך לצירי תחבורה ראשיים. המתחם ישלב בין תעשיה עתירת ידע (היי–טק), משרדים, עסקים, מסעדות, מוסדות מחקר ומוסדות חינוך יעודי, מתחמי פנאי ואף מגורים.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "חברות גדולות גילו את הפוטנציאל במעבר לראשון לציון ואנו נשמח לקלוט אותם אצלנו. משמעות הדבר הוא יותר מקומות עבודה, יותר פיתוח לעיר וכמובן הכנסה מארנונה שחוזרת לתושבים בדמות חינוך, תשתיות, רווחה ועוד".

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

7 בדצמבר 2014