מתקני השידור במרכז המסחרי בנגבה הוסרו

 כפי שהובטח:  מתקני השידור במרכז המסחרי בנגבה הוסרו

משא ומתן שנמשך תשעה חודשים בין עיריית ראשון לציון לחברת הוט מובייל

הגיע לסיומו עם הסרת מתקני השידור במרכז המסחרי *  יש לציין כי כבר לפני שלושה חודשים הם חדלו לשדר

מתקני השידור בנגבה הוסרו מגג המרכז המסחרי בנגבה. בתום משא ומתן של תשעה חודשים בין עיריית ראשון לציון לחברת הוט מובייל, פירקה האחרונה את מתקני השידור וכעת נבדקים מיקומים חלופיים להעתקתם. יש לציין כי כבר לפני שלושה חודשים נותקו המתקנים מהחשמל וחדלו לשדר.

למרות שהמתקנים במקום הוצבו כחוק ולאחר קבלת כל האישורים של משרדי להגנת הסביבה, תשתיות ותקשורת ועל אף כל הבדיקות שנעשו באזור שלא הצביעו על כל חריגה מתקני הקרינה, פנתה העירייה, בהובלת ממלא מקום וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, בחודש אוגוסט 2013 לחברת הוט מובייל וביקשה לקדם את הפסקת השידורים והעתקת המתקנים נוכח חששות תושבי השכונה.

כאמור, המגעים עם החברה ממשיכים על מנת לאתר מיקומים חלופיים למתקנים ובלבד שיהיו במרחק בטוח מאזורי מגורים. עיריית ראשון לציון הציגה לחברת הוט מובייל שלוש חלופות בשטחים פתוחים והחברה אמורה להכריע בנושא בימים הקרובים.

ממלא מקום וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, הוסיף: "עיריית ראשון לציון רואה בבריאות כלל תושבי העיר ובכלל זה- ילדי העיר, ערך עליון ולא תתפשר כדי לשמור עליו. העירייה הייתה קשובה לפניות התושבים ולכן במקביל לשיחות שקיימנו עם חברת הוט מובייל מאז חודש אוגוסט 2013, ביצענו מספר רב של בדיקות לעוצמת הקרינה מחברות שונות, כמו גם על ידי בודק חיצוני שהוסכם על ידי תושבי המקום ובמימון העירייה. כל התוצאות קבעו כי טווח הקרינה המקסימלי שנמדד, עמד על מיקרווואט לס"מ מרובע, הרבה מתחת לתקן. בכל מקרה אנחנו מבינים את חששות ההורים נוכח מתקני השידור בקרבת מגוריהם ולכן שמנו לעצמנו למטרה מתחילת השיחות עם חברת הוט מובייל, להעתיק את המתקנים מהמקום. אני מברך על פירוק המתקנים ומשוכנע שנאתר מקום חלופי שיהיה במרחק בטוח מאזורי מגורים".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 ביוני 2014