מתכוננים לשינוי ברמת אליהו

ראש העיר על רקע תוכנית השכונה
ראש העירייה החל לקיים מפגשי תושבים ברמת אליהו  לקראת יישום תכנית בינוי-פינוי בשכונה

אחרי עשרות שנים של הבטחות, לראשונה, יוצאת לדרך תכנית לבינוי-פינוי של שכונת רמת אליהו. בחודש נובמבר האחרון חתמה העירייה על הסכם עם המדינה לפיו תצא לדרך תכנית פורצת דרך לבינוי-פינוי של שכונת רמת אליהו. בשבוע שעבר ערך ראש העירייה, דב צור, מפגש ראשון עם תושבי השכונה במטרה להסביר להם את עקרונות התכנית.

העירייה צפויה לערוך כעשרה מפגשים בסך הכל, אליהם יוזמנו תושבי השכונה בחלוקה על פי אזור מגוריהם. במפגש השתתפו מ"מ וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, חבר המועצה ומחזיק תיק רמת אליהו, שמעון טרבלסי, מנכ"ל העירייה, ראש מינהל שירותים חברתיים נעמי אחימור, מנהל המתנ"ס ברמת אליהו וגורמי עירייה נוספים.

ראש העירייה פתח ואמר כי הוא מתרגש, "בחלומות שלי לא האמנתי שנגיע לרגע הזה". חבר המועצה שמעון טרבלסי, אמר כי "זהו רגע מכונן. לאחר עשרות שנים בהם ציפתה השכונה לשינוי, אנחנו סוף סוף עומדים בפתחו של עידן חדש. אנו עדים לשינוי במדיניות העירייה, אשר רואה את הפוטנציאל הטמון בשכונה והחליטה להציב אותה במרכז סדר היום העירוני. תכנית זו תזרים דם חדש, תחדש את השכונה כולה ותהפוך את פניה מן הקצה אל הקצה".

ראש העירייה הבהיר כי העירייה שוקדת בימים אלה על תכנית חדשה לשכונה כולה, שתכלול תוספת צירי גישה לשכונה, תכנון מחדש של הגינות הציבוריות והמרחב הציבורי, שטחי המסחר והתעסוקה ועוד. "השכונה כולה הולכת להשתנות בשנים הקרובות". העירייה תקים מינהלת שתנהל את הפרויקט ותהווה כתובת לתושבי השכונה לשאלות.

בעירייה הדגישו, כי הייחוד של הפרויקט הזה הוא בכך שהוא מאופיין כפרויקט בינוי-פינוי, כלומר, התושב לא ייאלץ לעבור מביתו לתקופת ביניים, אלא יעבור מהבית שלו לדירה החדשה שלו. צור הוסיף כי העירייה בוחנת אפשרות לאפשר לתושבים לקבל כסף במקום מפתח לדירה חדשה. כמו כן, העירייה בוחנת סיוע בתשלום ועד הבית למשפחות אשר יעברו לבניינים שעלות אחזקתן גבוהה.

תושבים רבים שאלו באשר לקצב יישום התכנית. צור השיב כי הקצב תלוי בקצב התכנון של המדינה, אך הוא מקווה כי בתוך תקופה של כשנתיים-שלוש התושבים הראשונים יוכלו לעבור לדירה חדשה.

צילום: יוסי אלתרמן

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

12 באפריל 2015