מבנה חדש לבית הספר ויתקין ברמת אליהו

 מבנה חדש לבית הספר ויתקין ברמת אליהו
ראש העירייה, דב צור, גזר את הסרט בכניסה לבית הספר הוותיק שנבנה מחדש בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעלות של 11 מיליון שקלים * בן משפחתו של ויתקין, גונן ישר, אמר: "מרגש שזוכרים אותו"

 בית הספר היסודי "ויתקין" בשכונת רמת אליהו בעיר נבנה בשנה האחרונה בסטנדרטים הגבוהים ביותר בהשקעה של 11 מיליון שקלים. במהלך העבודות נבנו מחדש 12 מתוך 18 כתות המבנה.

בשבוע האחרון התקיים בבית הספר טקס חנוכת המבנה בהשתתפות תלמידי בית הספר וסגל ההוראה. ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן ומחזיק תיק רמת אליהו, חבר המועצה שמעון טרבלסי גזרו את הסרט ונתנו את האות לפתיחת הטקס. התלמידים הציגו קטע הומוריסטי שבו יוסף ויתקין, מראשוני תנועת העבודה, איש חינוך מוערך ומנהל בית הספר "חביב", מגיע לבית הספר בימים אלו ופוגש את התלמידים.

ראש העירייה, דב צור, אמר בטקס כי: "בנייתו מחדש של בית הספר היא אחת מהחלטות הטובות ביותר שקיבלתי כראש העירייה, אני גאה בתוצאה" עוד הוסיף ואמר לתלמידים: "אנחנו נותנים לכם את התנאים הכי טובים ללימודים, עכשיו תורכם להצליח".

עוד נכחו בטקס בני משפחתו של יוסף ויתקין, בני הזוג ידידיה ודרורה ורדי שיצרו את הדגמים מדעיים הפזורים בבית הספר, ועד ההורים של בית הספר ואורחים נוספים רבים.

גונן ישר, נכדה של אחותו של יוסף- שרה, אמר: "זה מאוד מרגש להיות כאן ולראות שהתלמידים יודעים שויתקין זה לא רק שם של בית הספר, אלא זוכרים את האיש שחי, פעל ועשה רבות בארץ ישראל ובראשון לציון. אנו שמחים שבית הספר שומר על קשר קבוע איתנו."  ישר קרא קטע נוסף מזיכרונותיה של סבתו על חייהם בראשון לציון.

מנהלת בית הספר, מאירה סגל, הוסיפה: "בית הספר חוגג את חנוכת הבית ואת תחילתו של מסע התפתחות, צמיחה והגשמת חלום משמעותי עוד מימיו של יוסף ויתקין, שהיה איש חזון בחינוך, אשר ראה את אהבת הארץ והלמידה הפעילה כחלק מהגשמת החלום הציוני.

בית הספר מייחד את עצמו כמדעי טכנולוגי המאפשר לתלמידיו ביטוי ליכולות מגוונים, אהבת הדעת והרצון להתפתח וללמוד, אנו מיישמים בבית הספר שיטות הוראה מתקדמות של חשיבה מדעית וסדר גבוה. אחריות גדולה היא ללמד תלמידים ולחנכם לדורות הבאים. אני מודה למינהל החינוך שמלווה את בית הספר בכל הנדרש ולמנהלת אגף בתי ספר היסודיים, מירי אור גוטפריד, שמהווה עוגן ומשענת לטובת בית הספר בכל דבר ועניין".

על פרויקט בניית בית הספר היה אמון האגף לבנייה ציבורית בעיריית ראשון לציון בראשותה של אדריכלית ורד סולומון ממן שמספרת כי המבנה החדש מתפרש על שטח של 1400 מ"ר על פני שתי קומות. המבנה מושקע מאד, הן מבחינה עיצובית והן שימושית, המבנה כולל כתות מרווחות, תאורה עכשווית ומשופרת.

צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

 כתביניב אוחנה , סגן דוברת עיריית ראשון לציון

6 בינואר 2014