מבנים מוגנים לטובת גנים פרטיים

מבנים מוגנים לטובת גנים פרטיים

 

עיריית ראשון לציון העמידה מבנים מוגנים לטובת גנים פרטיים בעיר 

לטובת המשך הפעלת הגנים הפרטיים שלא קיים בהם מיגון, קיבלו 36 גנים בעיר מבני חינוך ממוגנים בעלות מינימלית *

ביום ראשון השבוע נפל רסיס בחצר גן ילדים בעיר, צוות הגן פעל על פי ההנחיות והילדים שהו במרחב המוגן

ביום ראשון השבוע נשמעה אזעקה בעיר שלאחריה יירוט שתי רקטות מעל העיר. רסיס רקטה נפל בחצר גן ילדים בעיר. צוות הקייטנה בגן פעל על פי ההנחיות והילדים נכנסו למרחב המוגן, איש לא נפגע מהאירוע. הנפל פונה וראש העירייה, דב צור, הגיע למקום ושיבח את צוות ההוראה ואת הילדים על התנהגותם בעת הישמע האזעקה.

בהתאם להנחיית פיקוד העורף מהימים הראשונים של מבצע "צוק איתן", יש לקיים פעילויות בהתאם למדיניות המיגון שהוכרזה על ידי הרשות העירונית. בראשון לציון, הנחה ראש העירייה, דב צור, כי כל פעילות עירונית לרבות בית ספר של הקיץ, קייטנות וכו' יתקיימו במקום בו ניתן לתת מענה הולם למיגון הילדים. יחד עם זאת, לצד הפעילויות העירונית, ישנם גנים פרטיים בראשון לציון שאין בהם מרחבים מוגנים מספקים העונים להנחיות. מטבע הדברים, הורים רבים ביקשו לא לקחת סיכון ולא שלחו את ילדיהם לגנים. עקב כך הנחה ראש העירייה את מינהל החינוך והחברה העירונית למפות את מוסדות החינוך הפנויים בעיר, בהם קיימים מרחבים מוגנים ולהציע אותם לגנים הפרטיים בעלות מינימלית שמכסה רק את ההוצאות (חשמל, מים וכו').

ואכן, 36 גנים פרטיים פנו לעירייה שהעמידה לרשותם מבני חינוך שבהם מרחבים מוגנים מספקים לטובת המשך הפעילות. ראש העירייה, דב צור, הסביר כי ישנה חשיבות רבה להמשך פעילות שגרתית של הילדים "דווקא בימים אלו, הילדים זקוקים לתחושת השגרה עם חבריהם ומצד שני, ההורים לא יכולים להישאר עם ילדיהם בבית למשך תקופה ארוכה."

אהובה מידני, מנהלת גן שבלול, מספרת: "בימים הראשונים של המבצע, כאשר החלו האזעקות בעיר הגיעו מספר מצומצם מאוד של ילדים וגם אותם אספו ההורים בהמשך היום. שמעתי על היוזמה של העירייה ופניתי בבקשה לקבל מבנה ובאמת טופלתי מיד וקיבלתי מפתח. אני יודעת שיש ערים שאין בהן גנים חלופיים ולנו זה נותן אוויר להמשיך ולתפקד. מרגע שקיבלתי את המפתח, הודעתי לכל ההורים בקבוצת הוואטסאפ שלנו וברוך השם בכל יום הגיעו יותר ויותר ילדים ועכשיו התפוסה מלאה, ההורים מאוד שמחים ומברכים על זה". מידני מספרת עוד כי הילדים כבר מתורגלים להתפנות למרחב המוגן גם כאשר הם משחקים בחצר "הם נכנסים בסדר מופתי ואנחנו שרים יחד ואוכלים חטיפים, זה מרגיע אותם".

בתאגיד המים מני"ב ובחברה לביטחון וסדר ציבורי ביקשו להתחשב בעובדים שלהם המחזיקים בתפקידים חיוניים להמשך הפעילות העירונית והעמידו קייטנות לילדיהם. במני"ב אפשרו לילדי העובדים הבוגרים להדריך ולהפעיל את הילדים הצעירים יותר במקלט שבמתחם. בחברה לביטחון שאנשיה עובדים סביב השעון לטיפול ופינוי מקלטים ציבוריים ומשותפים, הקפצות לזירות נפילות רסיסים וכן פעילות שבשגרה בימי הקיץ, הפעילו שמרטפייה במקלט בניין החברה.

צילום: עיריית ראשון לציון

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 ביולי 2014