מבצע על בתי עסק ברוטשילד

חגיגות המונדיאל בפאבים ובתי הקפה ברחוב רוטשילד היו כבר יותר מדי עבור תושבי הרחוב שמתמודדים כל השנה עם רעש הבליינים והמוסיקה הבוקעת מבתי העסק * המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, הורה על מבצע לאכיפת חוק העזר ביום חמישי * בעלי העסקים שבתחילה התרעמו הבטיחו לפעול במסגרת החוק במהלך המונדיאל ולאחריו 

יום חמישי, כמעט חצות ונציגי אגף רישוי עסקים בעירייה מלווים בעשרות פקחי החברה לביטחון, עוברים בין בתי העסק הפועלים בלילות ברחוב רושטילד ומחייבים את בעלי העסקים להכניס את הכיסאות והשולחנות לתוך בית העסק. בגיבוי ושיתוף פעולה של ראש העירייה, דב צור, הורה המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק העסקים, אייל מושיוב, על קיום המבצע לאחר שזה קיבל לידיו עדויות, חלקן מצולמות, של הפרות בלתי פוסקות של חוק העזר העירוני רישוי עסקים. מהעדויות עולה כי בעלי העסקים נוהגים להוציא שולחנות וכסאות מחוץ למתחם העסק כך שלא מתאפשר מרווח ראוי למעבר חופשי עבור הולכי הרגל, בנוסף, וחמור מזה- הבילוי מתאפשר מחוץ לבית העסק בשעות החורגות מהמותר, קרי בשעה 23:00 והלאה, מה שמוביל לא פעם לרעש בלתי פוסק מתחת לחלונות הדיירים ברחוב.

כבר באמצע השבוע, חילקו נציגי אגף רישוי עסקים בעירייה בראשות דני מרון, מכתבים לכל בתי העסק המדוברים, הקוראים להם לפעול במסגרת החוק, אחרת תפעיל העירייה את סמכותה ותחרים את השולחנות והכיסאות. כמו כן, התריעה העירייה כי מי שמפר את ההוראות, צפוי לצו סגירה מינהלי של בית העסק. ביום חמישי בשעה 22:00 בערב, עברו נציגי רישוי העסקים בין 16 פאבים, מסעדות ובתי קפה ברחוב רוטשילד והזכירו להם להכניס את השולחנות והכיסאות למתחם העסק בשעה 23:00. כאמור, סמוך לחצות שבו נציגי האגף לרחוב והתברר שאף אחד מבתי העסק לא נשמע להתראות שנתנו. בפעילות אכיפה בלתי מתפשרת, כאשר הנציגים מלווים בפקחי החברה לביטחון, אכפו אלה את הוראות החוק מול כל בית עסק.

יש לציין כי בעקבות המבצע המקיף, התרעמו בעלי העסקים ברחוב וביקשו לקיים פגישה עם המשנה לראש העירייה, אייל מושיוב, ופגישה כזו אכן התקיימה יום למחרת בה נכח גם סגן ראש העירייה, רז קינסטליך. מושיוב הסביר לבעלי העסקים כי כפי שזכותם להתפרנס בכבוד כך זכותם של הדיירים ברחוב לישון בשקט בלילות. בעלי העסקים העלו מצדם את טענותיהם וביקשו הקלות מסוימות בתקופת המונדיאל. מושיוב נענה ובתנאי שבעלי העסקים יפעלו כדי להפחית ככל הניתן את הרעשים הבוקעים מהעסקים. "המטרה שלנו היא למצוא את שביל הזהב" מסביר מושיוב "תפקידה של הרשות המקומית הוא למצוא את האיזון בין הצעירים המבקשים להישאר בעיר ולבלות בה לבין איכות חיי התושבים ברחוב רוטשילד, ועל כך אנחנו לא נתפשר".

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

16 ביוני 2014