מבצע ההתרמה "הקש בדלת" יצא לדרך בראשון לציון

"אני מבקשת מהתושבים שיפתחו את הלב ואת הכיס"

מבצע ההתרמה "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן יצא לדרך בעיריית ראשון לציון עם הצ'יק המסורתי הראשון שלו שותפות כל חברות העירייה  * למפגש הגיעה גם ילדה מקסימה בת עשר שתהיה המתנדבת הצעירה ביותר באגודה אחרי שסבה נפטר מהמחלה לפני מספר חודשים

בשבוע שעבר ניתן האות לפתיחת מבצע "הקש בדלת" של האגודה למלחמה בסרטן בבניין עיריית ראשון לציון. כמדי שנה, מתגייסת העירייה להענקת הצ'יק הראשון.
השנה ביקשה העירייה להגדיל את היקף התרומה ולשם כך גייסה את החברות העירונית, ביניהן: החברה לביטחון, החברה העירונית, החברה הכלכלית, תאגיד המים מניב וכן העירייה, שיחד העניקו צ'יק בסך 27 אלף שקלים. מי שהצטרפה ליו"ר סניף האגודה בראשון לציון, רות אברמוביץ, היא המתנדבת הצעירה ביותר בישראל, שקד גרא, תלמידת כיתה ה' מבית הספר "נגבה". היא אומנם רק בת עשר, אבל נחושה להתנדב ולסייע. לפני כשלושה חודשים נפטר סבה האהוב ממחלת הסרטן והיא פנתה לאגודה וביקשה להתנדב ולתרום ובכל למעשה להנציח את זכרו.
עדי וינשטיין, רכזת ההסברה ומי שאחראית על המבצע בעיר סיפרה: "שקד פנתה אליי וביקשה להתנדב, במהלך חופשת סוכות היא הקפידה להגיע לסניף וסייעה בהכנות לקראת המבצע, היא הכינה את פנקסי ההתרמה והמדבקות ועזרה בחלוקת האזורים להתרמות." לצערה של שקד, בית ספרה לא משתתף השנה בהתרמה, שקד לא וויתרה, היא נפגשה עם מנהלת הנוער העובד והלומד ותיאמה פגישה עם עדי מהאגודה "שקד ביקשה שנעביר הדרכה לבני הנוער כדי שהם וגם היא יוכלו להשתתף בהתרמה".
ומה אומרת המתנדבת הצעירה? "כל שקל ושקל שאנחנו נאסוף יצטבר בסופו של דבר למיליונים, אני מבקשת מהתושבים שכאשר יבואו אליהם ויבקשו לתרום, שיפתחו את הלב והכיס".
רבקה בליסטרא, מנהלת מחלקת הסניפים ורמ"ט מבצע "הקש בדלת" באגודה למלחמה בסרטן מוסיפה: "בארבע השנים האחרונות בהן אני משמשת כמנהלת של כל סניפי האגודה ברחבי הארץ,
אני יכולה לומר שאנחנו זוכים ליחס חם, שיתוף פעולה מדהים סיוע ותמיכה של כל הגורמים בעיריית ראשון לציון. טקס הענקת הצ'ק, סכום התרומה והנוכחות המכובדת אינם דבר מובן מאליו, הם משקפים את ההתייחסות הרצינית לנושא ולפעילות האגודה למלחמה בסרטן בכלל ובעיר בפרט. נציין עוד כי לפני שנה העמידה העירייה מבנה בעיר לטובת פעילות האגודה.


כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה, 7.10.2013